Leégésre ezek a legjobb természetes gyógymódok
Gyógynövények, vagy egyszerű zöldségek is segíthetnek gyulladáscsökkentő, bőrregeneráló, hűsítő hatásuk révén abban, hogy enyhítsék a leégéssel járó kellemetlen tüneteket. Nézzük, melyek a legjobbak!
Homoktövis
Magas a regeneráló hatása, mely a benne lévő palmitoleinsavnak köszönhető, és segít blokkolni a káros UV-sugarakat is. A leégés gyógyítására főleg a nagy karotinoid és fitoszterol tartalma miatt hatékony. Megakadályozhatja a hámlást is, nem meglepő, hogy fényvédő krémek alapanyagaként is szolgál. Még egy pozitív tulajdonsága, hogy elősegíti az egészséges barna szín kialakulását.
Aloe vera
A napégés egyik legkiválóbb ellenszere az aloe vera, leveleit felvágva megkapjuk azt a gyógyító zselét, amit azonnal az égett felületre is kenhetünk napi 5-6 alkalommal. Napozás előtt és utána is célszerű bekenni bőrünket a géllel. Az aloe vera ugyanis összehúzza a véredénykéket, ezáltal az égő, csípő fájdalmat és a bőrpírt is fokozatosan megszüntetheti.
Orbáncfű
Egyre inkább elterjedtté válik az orbáncfű, melynek virágából, ha főzetet készítünk, borogatásként használhatjuk nehezen gyógyuló sebekre, napégésre egyaránt. Segíti a bőr megújulását, emiatt hatékony ránctalanító hatása van. Kicsit körülményes elkészíteni azt az olajat, ami segít a leégés ellen, de nagyon megéri. Főzzük meg a növényt, öntsünk rá olívaolajat, tegyük bele befőttes üvegbe, 3 hét alatt elkészül, ekkor leszűrjük, és hűvös helyen tároljuk.
Körömvirág
A körömvirág az egyik legnépszerűbb gyógynövény, sokféleképp lehet hasznosítani. Kenőcse régi, jól bevált szer száraz, repedezett bőrre, nehezen gyógyuló sebekre égett bőrfelületre. A körömvirágban lévő karotinoidok javítják a bőr öngyógyító képességét, gyulladáscsökkentő, és az immunrendszert is erősíti.
Kamilla
Évezredek óta használják a kamilla növényét, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Leégésre virágából készíthetünk borogatást. A kamillás- és E-vitaminos krémek csökkentik a bőr gyulladásos tüneteit és megelőzik a hegesedést. A kamilla abban is segít, ha kiszáradunk a napon, pótolhatjuk vele szervezetünk készleteit, ezért a legjobb ötlet, ha mentás, gyömbéres, vagy kamillás gyógyteát fogyasztunk.
Uborka
Bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő, frissítő, hűsítő hatásáról ismert az uborka is, melyet úgy használhatunk fel, ha karikákra vágjuk, és ráhelyezzük a kipirosodott bőrfelületre, és így csökkenthetjük a leégéssel járó melegségérzést.
Forrás: termalfurdo.hu