Jó ütemben halad a BLG és az Attila óvoda fejlesztése

facebook megosztás

Június elsején számolhattunk be arról a Kanizsa TV Híradójában, hogy az energetikai projekt három fő területe közül kettő elindult. A BLG-nél akkor kezdték az állványozást, míg az Attila óvodánál már zajlott a munka. A beruházás összköltsége 1,3 milliárd forint és összesen 8 kanizsai intézményt érint.

Már a nyári kicsengetés előtt megérkeztek a szakemberek a Batthyány Lajos Gimnáziumhoz, hiszen a kimondott cél az, hogy a 2023/2024-es tanév becsengetésére egy energetikailag – és információink szerint nem kizárt, hogy bútorzati felszerelésben is – megújult intézmény fogadja a diákságot. A projekt részeként kicserélik a nyílászárókat, s a lapos és a magas tetőt is teljesen felújítják. Aki követi a gimnázium közösségi oldalát, sztoriban láthatta, hogy a főbejárat fa burkolatát már le is bontották a szakemberek. A héten éppen a bontási munkákon van a hangsúly, valamint a homlokzati hőszigetelés előkészítése történik. Az elmúlt két hétben már megszokhatták, de jobb kiemelni: a BLG körüli munkák forgalomkorlátozással járnak, a járdát a Rozgonyitól a Sugár utcai bejáratig lezárták, az átkelést csak a Zeneiskolánál engedélyezte a szakhatóság. A darus munkák idejére – ez várhatóan 4-5 nap lesz – a Rozgonyi utca érintett szakaszát teljes egészében le fogják zárni.

A beruházássorozat az online médiában hetekig szolgáltatta a kanizsai politikai élet csapásirányát, de volt olyan közgyűlés is, amit tulajdonképpen csak az energetikai projekt miatt hívtak össze. Talán ez a felhajtás eredményezte azt is, hogy a kivitelezőtől jelezték, túl nagy médiafelhajtást nem szeretnének a projekt kapcsán. A kormánypárt dél-zalai oldala folyamatosan posztolt a szerintük veszélyben lévő, majd a kimaradó beruházásokról. Horváth Jácint a legutóbbi közgyűlés után jegyezte meg: a Magyar Államkincstárnál a BLG és az Attila utcai óvoda 18 hónapon keresztül állt, a végső pecsét csak a 2022-es választások után került rá. Végül 3 intézmény kimaradt a felújítási tömbből, de Czirákiné Pakulár Judit, a Városfejlesztő vezetője szerint ezek is elő vannak készítve, így amint megnyílnak az EU-s források, benyújthatják a pályázatokat a Rózsa és a Kertvárosi Óvoda, valamint a Napraforgó Bölcsőde korszerűsítésére. Mint azt Czirákiné elmondta: a rendelkezésre álló forrást így is kimerítették, sőt, hogy a 8 projekt elindulhasson, az önkormányzatnak még 70 millió forintnyi önerőt hozzá kellett tennie a költségvetéshez. Érdekesség, hogy bár a munka már két hete zajlik, a helyi Fidesz a közösségi oldalán még nem tett róla említést, pedig az vitathatatlan, hogy Balogh László és Dénes Sándor ezer szállal kötődik az intézményhez, s ráadásul Szabó Szilárd frakcióvezető is ott érettségizett.

Az Attila utcai óvodánál már egy fokkal előrébb tart a munka, ott zajlik a nyílászárók cseréje és a homlokzati hőszigetelés. Az ovi – csakúgy, mint a harmadik ütemben érintett 6 másik intézmény – napelemeket is kap, valamint kicserélik és teljesen felújítják a tetőt.

MIKÓ-BARÁTH György

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.