Percről percre a közgyűlésről - frissítve!
Elfogadta a képviselő-testület a 2025-ös költségvetést. Ma soron kívül tárgyaltak a frakciók, összesen 5 napirendről. A városi büdzsé kapcsán Horváth Jácint polgármester hangsúlyozta: a kormány elvonásai mellett nem volt könnyű stabil tervezetet kiépíteni, de arra törekedtek, hogy a városi cégek, intézmények működését biztosítsák, valamint a rendezvények és a fejlesztési lehetőségek is bekerüljenek az idei költségvetésbe.
Ahogy az várható is volt, nem telt el vita nélkül a költségvetés tárgyalása. A Fidesz-frakció részéről Bizzer András azt mondta, ez a tervezet nem szolgálja a kanizsai emberek érdekeit. Szerinte a legfőbb probléma az, hogy a munkahelyteremtésre nem rendelt külön összeget a többségi frakció, valamint a segélyezési csomag teljes összege kevesebb, mint a két alpolgármester és a polgármester fizetése együtt.
Horváth Jácint válaszában elmondta: a segélyezési összeg pontosan ugyanannyi, mint Balogh László polgármestersége alatt, amikor el sem költötték azt, mivel kevesen tudták igénybe venni. Az új városvezetés azonban változtatott ezeken a feltételeken, így pedig már valóban eljuthat a rászorulókhoz ez az összeg.
Az aktuálpolitika sem került el az ülést. Az ÉVE részéről többen rámutattak, hogy a kormány 1 milliárd forintot von el a várostól a szolidaritási adóból, ráadásul, hiába ígérte azt korábban, hogy csak a Covid-időszak alatt lesz érvényben, továbbra is elviszi a gépjárműadót, idén pedig már az iparűzési adó többletéről is csak külön csoportokban dönthetnek a települések, ahol Nagykanizsának is csak egy szavazata lesz.
Balogh László e kapcsán elmondta, Nagykanizsa a jobban teljesítő városok közé sorolható, ezért teheti meg a kormány azt, hogy elvon, hiszen így tudja segíteni a szegényebb falvakat. Ő sokallta a városi rendezvényekre szánt 60 millió forintot, valamint azt is, hogy a Város Napját idén 30 millió forintból rendezhetik meg. A vitában Horváth Jácint felidézte, Papp László, Debrecen fideszes polgármesterének nyilatkozatát, aki leírta, valóban át kellene gondolni a városokat érintő újabb elvonásokat.
Végül három módosítást tett a kisebbségi frakció. Bizzer András 40 milliót szánt volna külön soron a vállalkozások támogatására, Dénes Sándor a Szent Rókus utca befejezését indítványozta, míg Radics Bálint 30 milliót vont volna le a polgármesteri keretből és 30-at a rendezvényektől, az így keletkező 60 milliót pedig az útfelújításokra csoportosította volna. Ezeket azonban a testület nem szavazta meg.
M-B.GY.
13:03 - Hivatali rend
Az elmúlt fél évben Horváth Jácint leszögezte, felmérték a működési rendet. Ezért most terjesztenek elő egy új rendet, április 1-től, június 1-től pedig a közterület-felügyeletet visszaintegrálják, valamint létrehoznak egy informatikai csoportot.
Balogh László szerint ezek a lépések nem indokoltak. Szarkasztikusan: 2020-ban kivitték a Tourinform irodát és a közterület-felügyeletet. Most meg visszaveszik. Ezek szerint ezt csak azért csinálták, mert akkor Balogh László irányította a hivatalt. Az informatikai részleggel egyetért. A kabinetet anno nem támogatták, most pedig tiszta politikával alakítják át az egészet. Így ezt nem tudja támogatni.
A kabinet kapcsán névleg megszüntette az ÉVE, de mindenki tudta, hogy más néven, de tovább élt - reagált Horváth Jácint.
Bizzer András pontonként reagált: a közterület visszakerülését támogatja, de álságos, ahogy arra Balogh László is rávilágított. Hiszen most elismeri az ÉVE, hogy jelentős hibát követtek el az előző ciklusban. Ezzel a polgármester feladata is megnő, hiszen minden feltételt biztosítani kell a közterület-felügyelőknek.
Az informatikai csoport kapcsán ez biztonsági okokból fontos, amit Bizzer András is el tud fogadni. De ehhez versenyképes fizetést is biztosítani kell.
A hivatal tagozódása Bizzer András szerint álságos. Ez is bizonyíték arra, hogy a korábbi átalakítás csak azt szolgálta, hogy Balogh Lászlónak minél rosszabb legyen.
Fodor Csaba elmondta, amikor októberben a polgármester úr letette az esküt, akkor álltak neki a hivatal racionalizálásához. Kellett ez a pár hónap, hogy belülről is megismerjék a hivatal működését. Korábban egyetlen kifogása volt a Fidesznek, hogy a kabintet, mint önálló csoportot megszüntették. Holott más néven, ugyanaz a csapat ugyanúgy ott dolgozott a hivatalban.
Szavazás: 8 igen, 2 nem, 5 tartózkodás.
Ezzel a nyílt ülés véget ért.
12:47 - Rendezési terv
Balogh László szerint többségében nincs kifogás, csak 1 súlyos pont van. Ez a Kossuth tér. Ismét kiemeli a polgármester a korábbi félelmeit. Balogh László ilyen bőséggel nem létesítene parkolókat, inkább zebrákat, mert azok sincsenek.
Ezt nagy nevetés fogadta az ÉVE oldalán: zebrákat a fák helyére?
Folytatta Balogh László: jelképesen kikötözi magát a Kossuth téri fákhoz. A kórház parkolási gondja valóban erős, de nem biztos benne, hogy ezt a Burger Kingnél található résszel kellett volna megtenni. El a kezekkel és a fűrésszel a Kossuth tértől. Még azt sem tudja támogatni, hogy vizsgálják meg ezt a pontot.
Fodor Csaba reagált. Nem volt rövid Balogh László felszólalása, úgy, hogy egyetlen mondat szerepelt a Kossuth térről, méghozzá annyi, hogy most nem vizsgálják. Ő is idézne, II. János Pál pápától: Ne féljetek! Balogh László se féljen, Az ÉVE is úgy gondolja, hogy újra át kell gondolni a Kossuth teret, ami nem jelenti azt, hogy elvetik a parkolók ötletét. A közlekedést is vizsgálni kell és a kórházi parkolási lehetőségeit is. A Burger Kingnél található parkoló igenis enyhített a kórház gondjain. Senki sem szereti a zöldterületeket feláldozni, de az élet halad és egyre több autót kell elhelyezni. Fog még erről sokat vitatkozni a testület, de ez a napirend nem erről szól.
Horváth Jácint szerint a temető melletti rész a város legértékesebb belterületi része. Azt nem szabad parkolónak elherdálni.
Szabó Szilárd is rendszeresen kap megkereséseket a Bagolai sor kapcsán. Részletesen ismertette, hogy halszálkaszerűen, hol tudna parkolókat elképzelni. Fodor Csaba mikrofonon kívül szólt oda, hogy ez nem napirend. Szabó Szilárd kérte, ha nem kíváncsi a véleményre, akkor mondja meg őszintén. Amiket elmondott, csak ötletként szánta.
Horváth Jácint elmondta: a Bagolai sor kapcsán minimális a város tulajdona.
Szavazás: 9 igen, 6 tartózkodás - elfogadva.
11:06 - Költségvetés: elvont 1 milliárd és a krisztusi erények
Horváth Jácint leszögezte, nem volt könnyű a büdzsét stabilan kiépíteni. Arra törekedtek, hogy a cégek, intézmények munkája stabilan biztosítható legyen. Arra is törekedtek, hogy ahol tudnak, fejlesztéseket is építsenek be. Az óvatasság elvét követték. Az adóbevételek 5,3 milliárd forintot tesznek ki. Ebből a kormány 1 milliárd forintot visz el hozzájárulás gyanánt. Mindezek mellett, idén sem kapja vissza a város a gépjárműadót, amit 2020 óta minden évben elvisz a kormány. Pedig az ígéret az volt, hogy a Covid után ezt visszakapják a városok. S a helyi iparűzési adóból is már elviszik a többletet. Részletek: https://kanizsamediahaz.hu/hir/202501/beszamolok-roskadozo-varosi-epule…
Ez ezek után egy tanácsban lesz majd szétosztva, ahol Kanizsának egy szavazata van. Horváth Jácint hangsúlyozta: az állam még az inflációval sem növeli a finanszírozást, így akárhogy is nézzük, ez visszaesés 2024-hez képest. Így az intézmények működéséhez a saját forrást kellett rendelni. Az óvodák működéséhez 412 milliót kell hozzátenni a városnak, az egészségügyhöz 70-et, az bölcsődékhez mintegy 310 milliót. A gyermekétkeztetéshez 330 milliót. A 3 kulturális intézmény esetében 28 százalékot finanszíroz csak az állam. A polgármester szerint nehéz bármit kiemelni, de az elvont 1 milliárd forintból biztosan sok új lehetőséget vizsgálhatna meg az állam. Az EU-s projektek közül több már aláírási szakaszban van, erről is írtunk: https://kanizsamediahaz.hu/hir/202502/elfogadva-550-millio-forintbol-ujulhat-meg-a-zeneiskola-a-blg-es-harom-orvosi-rendelo
Horváth Jácint leszögezte: a Hevesi-Rózsa körforgalom is szerepel a költségvetésben, már tavaly is szerették volna ezt elvégezni, de egy újabb áttervezést kért a Volán, amit most elvégeztek. A polgármester hozzátette: minden nehézség ellenére, ezt indulásnak egy jó költségvetésnek gondolja, amit persze a későbbiekben lehet majd módosítani.
A könyvvizsgáló képviselője is szót kapott: leszögezte, nincs olyan kiadás vagy bevétel, ami megalapozatlan lenne. A költségvetés fő összege mintegy 15 milliárd forint, ami kicsivel több, mint 1 milliárddal haladja meg a tavalyit. Véleményük szerint a költségvetés tárgyalásra alkalmas.
Első hozzászóló Bizzer András. Fontos tudni, a költségvetési vitában nincs időkorlát.
Bizzer András szerint ez a költségvetés nem a kanizsai emberek érdekeit szolgálja. Bár a második mondata már az volt , hogy van olyan pont, ami a kanizsai emberek érdekeit szolgálja, de sok nem. A szolidaritási hozzájárulás kapcsán reagál: amikor bevezették, alpolgármester volt, és a több 100 milliós befizetés mellett, a normatíva is emelkedett. A polgármester kevesellte az állami hozzájárulás emelését az inflációhoz viszonyítva, de a tervezett most is több, ráadásul tavaly is év közben emelkedett 120-130 millió forinttal. S valószínűleg ez idén is így lesz, így nagyobb lesz az idei támogatás. Summázva: ki lehet gazdálkodni az 1 milliárdos hozzájárulást. A legnagyobb problémája szerinte az, hogy nincs jelentős összeg költve a munkahelyteremtésre. Most nincs rá sor a költségvetésben. Bizzer András tudja, hogy majd az lesz a válasz, hogy ez korábban sem működött jól. De szerinte inkább javítani kéne a rendeletet, nem lenullázni. Hiszen ő is tudja, hogy tényleg nagy volt az infláció az elmúlt időszakban. Módosító javaslata az: hogy elég lenne egy alpolgármester, és az egy alpolgármester sem a maximális fizetést kapná. De erre Bizzer András nem tehet javaslatot, ezért a tartalékból rendelne ide forrást. A következő pontja a segélyezési csomag, ami szerinte méltatlan egy baloldali politikushoz. 74 millió jut a segélyekre, míg a 3 vezető politikus összesen az évben 97 millió forintot fog keresni. 1300 ember segélyezésére kevesebbet költ a város, mint a 3 politikai vezető bérére. Ezeket a számokat Bizzer András szerint nem szabad elfogadni. Ezeket a számokat Bizzer András elfogadhatatlannak tartja, ráadásul szerinte Horváth Jácint így nem baloldali érdekeket képvisel. Bizzer András szerint ez a feudális időket idézi, amikor a kiskirályok jól éltek, míg a nép éhezett.
Az ÉVE részéről mikrofonon kívül szóltak oda: Tiborcz? Mészáros?
Horváth Jácint reagált: köszöni ezt a mondatot, hogy a nép éhezik, mert ez volt az egyetlen őszinte mondat Bizzer Andrástól, az is a kormány kritikája, így ezt sokszor fogják még idézni. Horváth Jácint szerint Bizzer András nem érti a reálérték fogalmát, ezt pedig nem kellene hangoztatnia. A kritika második részére: pontosan annyit tervezett be segélyekre, mint Balogh László. Akkor Balogh László tervezete sem volt jó? Folytatta a polgármester: Balogh László ezt az összeget tavaly nem tudta elkölteni, mert nem vitték lejjebb az igénylési határt, amit most Horváth Jácint megtett. Ezzel a felszólalással pedig az előző polgármesterről is véleményt mondott. A vállalkozások kapcsán: 700 ezer forint diplomás munkavállaló esetén a támogatás. Ez Horváth Jácint szerint egy havi bér sem. Visszakérdez: élt Ön a vállalkozói világban? Mert ezek szerint nem.
A levitt segélyezési határról mi is írtunk: https://kanizsamediahaz.hu/hir/202501/a-vasemberhazban-beke-de-online-ujra-haboru-kozgyulesi-sorok
Balogh László jelezte, hosszú lesz. Semmilyen egyeztetés nem volt az ellenzéki, azaz a fideszes képviselőkkel. A legutóbbi ciklus elején, ha csak névlegesen is, de egyeztetett az ÉVE képviselőivel.
Ezt nagy nevetés fogadta az ÉVE oldalán.
Balogh László túlzásnak gondolja a városi rendezvényre szánt 60 milliót, míg a Város Napjára a 30 milliót. A polgármesteri keret az elmúlt öt évben 0 forint volt. Túlzásnak tartja a Via-nak adott összeget, de túlzás a Médiaház 170 millió forint is. A TOP-forrás kapcsán örül annak, hogy érkezik forrás, reméli, most az ÉVE el is tudja költeni, nem úgy, mint az 588 millió forintot legutóbb. Balogh László szerint a tánc helyett a roskadozó épületek rendbetételével is vissza lehetne jelezni a kanizsaiaknak, hogy fontosak a városvezetésnek. Módosításai: járdákra 20 millió van betervezve: több utca nincs betervezve: Királyi Pál és a Medgyaszay környéke sem. Új garázshelyeket kellene kialakítani. Játszóterekre 27 millió van betervezve, üzemeltetésre. De Balogh László szerint újakra is szükség lenne, sőt, a favárat is visszaépítené. A favárról is írtunk: https://kanizsamediahaz.hu/hir/202105/var-allott-most
A szociális 74 millió forint kapcsán elmondta, ez már hozott kardcsörgetést, de már a tavalyi költségvetés is az ÉVE költségvetése volt. Tudja, hogy az ÉVE hivatkozása a sanyarú sorsra a szolidaritási adó 1 milliárd forint fölé emelkedése. Az adósságok kifizetésére hivatkozott itt Balogh László. Ezért a gazdagabb települések által fizetett adó nagy segítséget jelent a szegényebb településeknek. Így Nagykanizsa is a tehetősebb városok közé tartozik. S a szolidaritás krisztusi erény és egyébként baloldali. Nem mindent az államtól kell elvárni, ez Balogh László szerint kommunista beidegződés.
Horváth Jácint reagált: ha belekezdenek az egymásra mutogatásra: a Modern Városok Program bedőlése miatt, több mint 6 milliárdot fizetett vissza a város, de ezt nem emlegeti Balogh László. Az alkotmánybíráság mondta a pesti per kapcsán: nincs összefüggés a befizetés és a szegényebb települések segítése között, hiszen ez a befizetés nem nyomon követhető.
Fodor Csaba is felszólalt: a TOP-os pénzekhez, amit most Balogh László emleget, a kormánynak szinte semmi köze nincs. Itt ugye 3 orvosi rendelő, a BLG és a Zeneiskola szerepel. Ezt a listát az ÉVE állította össze és ez EU-s pénz. Nem tudja Fodor Csaba, hogy feltűnt-e, hogy ehhez a Fidesznek semmi köze sincs? De nem baj, az alpolgármester örül annak, hogy így is büszke a helyi Fidesz. A szolidaritás valóban krisztusi erény, amit nagyon jól mondott Balogh László. Csakhogy az önkormányzatiság nem úgy működik, hogy a települések összeállnak, mint a lovak kánikulában, hanem ez állami feladat. Nyilvánvalóan arról szól a történet Fodor szerint, hogy a kormány megnézett minden olyan tételt, amit el lehet vonni, aztán majd odaadják, ahova kedvük van. Ilyen lesz a Versenyképes Járások Program is, ahol majd megszületnek olyan döntések, hogy a Kanizsáról elvitt pénz, melyik faluban hasznosulhat. Parkolókat így is tervez továbbra is az ÉVE. Viszont azt is el kell fogadni, hogy ez már leginkább a zöldterület kárára mehet. A utak felújítása kapcsán pedig mai tárgyaláson derült ki, hogy mégsem segít a Közút és a minisztérium, így a Tripammer utca kikerült az idei listáról, tehát Cseresnyés Péter közbenjárásának köszönhetően, átkerült ez a projekt 2026-ra. A pénz a miénk, az út a miénk, mégis idejön egy harmadik fél, aki mindent lebonyolít. S mi lesz akkor, ha a végén azt mondja a város, hogy ebben az állapotban nem vesszük át? S mi van akkor, ha nem lesz rá elég a pénz? Ki teszi hozzá a maradékot? Az állam? A lényeg az volt, hogy miként lehet minél jobban elbánni a kanizsai önkormányzattal. S ha ez így megy tovább, akkor egyértelmű lesz, hogy még a saját ingatlanjaival sem gazdálkodhat a város. Az 588 millió forint kapcsán már elment az ÉVE falig, s még azon túl is. A Dénes Sándor által emlegetett utca is odakerült a minisztérium elé, csak annyi kéréssel, hogy hadd fejezzék be, hiszen maradt rá pénz és a helyrajzi szám sem más. De jó szándék hiányában, az állam ezt nem fogadta el.
Horváth Jácint folytatta: érdekes, hogy azok a projektek valósultak meg, amit a város rendezett, amit az állam, az nem, lásd: kolostor, uszoda. Az 588 millió forint maradványa a mai napig a kanizsai számlán van, mert a Kincstár nem hajlandó foglalkozni vele. Több mint 1 év telt el azóta, régen elkölthette volna már a város, ha engedte volna a minisztérium.
Schauta Marcell először kért szót: szerinte Balogh László bibliai idézetei, mint hogy 7 csapás érte tavaly Kanizsát, eléggé félreérthető. Az elvont 1 milliárd kapcsán a kormány is lehetne szolidáris a várossal, hiszen abból több romos épületet lehetne felújítani. Közben a kisebb településeket is megsápolja a kormány, de azért Kanizsa legyen szolidáris.
Dénes Sándor szintén először: 1 módosítója van. Ismét előjött a Szent Rókus utca befejezésével, amit most Fodor Csaba is említett. Nem szerepel a 2025-ös költségvetésben. Arra kéri a testületet, hogy fejezzék be ezt az utcát. Ehhez kérné a képviselők segítségét.
Bedő György jön. Bekerülése óta, ő nagyon ritkán szólalt fel. Kezdésnek elmondta: aki nem hallgatja végig a másikat, annak tud ajánlani egy kommunikációs tréninget. Ő is az utak, járdák kapcsán tenne egy módosítást, Fodor Csaba körzetéből. A parkolási sorról rendelne ide pénzt.
Radics Bálint először: az iparűzési többlet átadása kapcsán reagál. Ezt hajcihőnek nevezte Fodor Csaba. Mind alpolgármester, mind a polgármester figyelmét felhívja, hogy Kanizsa egyedül nem lehet sikeres. A program célja a térségi települések támogatása. 5-10 ezer vidéki ember dolgozik Kanizsán. Ezeknek a hozzájárulása mind a kanizsai önkormányzathoz kerül. Ezzel a mondatokkal Radics Bálint szerint azt mondja az alpolgármester és a polgármester, hogy nem érdeklik őket a vidéki emberek. Emlékeztetett arra is, hogy 125 millió forint megy el a rendezvényekre és a polgármesteri keretre. Úgy, hogy a legutóbbi ciklusban a polgármesteri keret 0 forint volt.
Fodor Csaba mikrofonon kívül szólt oda: még azt is soknak gondoltuk.
Radics Bálint lenullázná a polgármesteri keretet és 30 millióval csökkentené a városi rendezvényekre szánt.
Horváth Jácint Papp Lászlót, Debrecen fideszes polgármesterét idézte, aki szintén kritikai éllel illette az új rendszert. Ezek szerint Radics Bálint úgy gondolja, hogy Papp László is szégyellje magát.
A rendezvények kapcsán Horváth Jácint elmondta, az összes környező város több rendezvényt költ egyszer, mint Kanizsa az összesre, együtt.
A debreceni városvezető posztja: "A várost és annak gazdaságát, sőt annak működését elsősorban a város polgárai tartják fenn. Debrecent az a közel 200 ezer debreceni, aki itt él és akik nap, mint nap teszik a dolgukat és a város kasszájába fizetik be az iparűzési és építményadójukat.
Akik hozzájárulnak ahhoz, hogy a város által nyújtott szolgáltatások legyen szó közlekedésről, oktatásról, egészségügyről, kereskedelemről elérhető legyen a város és a térség polgárai számára. És ez így van rendjén.
Mert abban nem volt vita közöttünk, hogy egy tehetős nagyváros felelősséget visel a környező településekért. Abban viszont már sokkal inkább, hogy a szolidaritási adó mellett mi ennek az egészséges mértéke. És ez a vita ma is fennáll, amelyet minden bizonnyal folytatni fogunk a jövőben is!"
Károlyi Attila szólalt fel: saját magán is csodálkozik, hogy nem ordítozott Radics Bálint felszólalása közben. De abban egyetért Bedő Györggyel, aki megtiszteli a másikat, azt valóban csendben végig kell hallgatni. Az Inkey mauzóleumnál 15 éves dolgot tesznek most rendbe. Meg kell említeni a költségvetési vitában Szakasics Szabolcs nevét. Amikor megkérte, hogy támogassa az őstörténeti konferenciát, azt válaszolta, hogy a felét kifizeti, ami óriási dolog.
Radics Bálint ismét: elhangzott, hogy a polgármester a bevételeket szeretné növelni, de az nem, hogy miként. Erre van egy cége évek óta Nagykanizsának, amely nem csinál semmit.
Horváth Jácint emlékeztetett: számtalanszor elmondta, hogy vannak tervei. A Radics Bálint által említett cég pedig nullás, tehát gyakorlatilag nem jár kiadással. De a jelenlegi lépések költséghatékonyabbak, mint ezt a céget felfuttatni.
Szabó Szilárd frakcióvezető folytatta: sokáig gondolkodott, hogy van-e értelme módosítókat tenni. De arra jutott, hogy nincs értelme. Szerinte nem látszik ebből a költségvetésből, hogy hova akarna eljutni ez a városvezetés a ciklus végére. Az utak, járdák felújítása kapcsán bizakodó, de a jelenlegi sorok nem sok mindenre lesznek elegendőek. Szabó Szilárd szerint bőven van ebben a költségvetésben bujtatott tartalék, ami még nem lett nevesítve. Ezeket az összegeket is lehetne az utakra, járdákra költeni. A peremterületekre is sokat kellene költeni. Bízik abban is, hogy a Rozognyi óvoda fűtésére is lesz forrás, de tudná folytatni. A játszóterek esetén tudja, hogy a karbantartásra van összeg rendelve, de lenne igény új játszóterekre. 10-15 millió forintot még ebből a költségvetésből is meg lehetne oldani. A Városfejlesztőre és a Médiaházra szánt összeget erősen túlzónak tartja, 10-10 milliót mind a kettő cégtől meg lehetne spórolni. Bízik abban, hogy a Csónakázó-tó 50 éves évfordulója nem csak rendezvényekben fog kimerülni, hanem infrastruktúrálisan is fejlődni fog. A szolidaritási hozzájárulást már mindenki érintette: szeretné emlékeztetni a polgármester urat, hogy a vidéki emberek is hozzájárulnak az adóbevételekhez.
Horváth Jácint ismét elmondta: ő lenne a legboldogabb, ha elmondhatná, hogy a gépjárműadót az utakra, járdákra költhetné a város. A Via forrásában pedig van utakra rendelve összeg, külön soron nem tudják szerepeltetni.
Szavazás, a módosítókról:
40 millió forint a vállalkozások támogatására - Bizzer Andrástól: 2 nem 6 igen 7 tartózkodás - elutasítva
Szent Rókus utca befejezése - Dénes Sándortól: 7 igen - 2 nem - 6 tartózkodás - elutasítva
30 millió a polgármesteri keretből, 30 a rendezvényekből levonva, utakra - Radics Bálint: 6 igen - 2 nem - 7 tartózkodás - elutasítva.
Maga a költségvetés szavazása: 8 igen - 2 nem - 5 tartózkodás. Elfogadva.
11:04 - Kezdés
A polgármester megnyitotta az ülést. 1 napirendet vett fel a meghívóban szereplők mellé. Ezt egyhangúlag elfogadta a testület.
Előzmény
Jön a költségvetési közgyűlés. Ez a korábbi ciklusokban hosszas vitákat hozott, kérdés, hogy a jelenlegi testületi felállással miként zajlik majd a mai ülés. Az elmúlt hetek történéseiről itt írtunk részletesen: https://kanizsamediahaz.hu/hir/202502/a-szolidaritasi-1-milliard-es-a-felkavart-alloviz-kozgyules-elotti-sorok