Megoldották, hogy akkor is kapjanak végkielégítést a leváltott államtitkárok, ha egy állami céghez ejtőernyőztetik be őket
Cseresnyés Péter 2015. október 9-én a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkáraként kezdte kormányzati karrierjét. Az Innovációs és Technológiai Minisztériumban 2018 májusában nevezték ki parlamenti államtitkárnak (miniszterhelyettesnek). E feladatából felmentve 2019 őszén átvette a minisztériumon belül a kereskedelempolitikai és fogyasztóvédelmi államtitkárság vezetését. 7,8 millió forintos végkielégítéssel távozott. Az elfogadott módosítással immár nincs veszélyben végkielégítése, ha képviselősége mellett szakértelmét esetlegesen állami tulajdonú gazdasági társaságban kamatoztatná. Cseresnyésnek azzal, hogy az ötödik Orbán-kormányban nem kapott feladatot, 2,5 milliós havi jövedelme megfeleződött, az államtitkársággal járó juttatásoktól is elesett.
Változtatásokat fogadott el az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága a honvédelemmel, gazdaságfejlesztéssel, valamint a kormányzati igazgatással összefüggő salátatörvénnyel pénteken.
Az eredeti előterjesztésben szerepelt, hogy ha egy politikai felsővezető, kormánytisztviselő, kormánymegbízott, közigazgatási államtitkár, a megbízatásának megszűnése után fél éven belül állami tulajdonú gazdasági társaságban vállal munkát, nem jogosult a végkielégítésre. Ezt azonban egy módosítással most törlik a javaslatból.
Erre a legjobb példa, hogy Rákossy Balázst, aki eddig a Pénzügyminisztérium államtitkára volt, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatójának nevezik ki. Így az ő végkielégítése sincs veszélyben.
Forrás: 444.hu
(Borítókép és fotó: MTI – Cseresnyés Péter/facebook.com)