Hagyomány és tánc: Néptánc Antológia Nagykanizsán - frissítve!
Ismét néptánc antológia címen szervezett hagyományőrző rendezvényt a Kanizsai Kulturális Központ és a Zalagyöngye Művészeti Műhely. A szombati programon 21 Zala vármegyei együttes mintegy 350 táncosa vett részt a Hevesi Sándor Művelődési Központban.
A rendezvényen egy igazi néptáncegyüttes-gyűjteményt láthatott a közönség a HSMK színpadán. A csoportok az előző évben tanult koreográfiákkal léptek fel, ezeket pedig szakmai zsűri értékelte.
- Mindenki a saját útját járja, a hagyományos, autentikus táncok vannak most itt elsősorban terítéken, a feldolgozások, művészi produkciók itt annyira nem jellemzőek, tehát ezt a hagyományos folklór vonalat próbáljuk ezen alkalommal megjeleníteni, és ugye minden együttesnek megvan a szakmai programja. Ez alapján tanulnak, készülnek, és az előző évben elkészült koreográfiáikat hozzák el ide - tudtuk meg Tóth Istvántól, a Zalagyöngye Művészeti Műhely művészeti vezetőjétől.
A Zalagyöngye Művészeti Műhely három csoportja, a Zalagyöngye Táncegyüttes, a Szikrák és a Gyöngyszemek is színpadra léptek szombaton. Nagykanizsa mellett Zalaegerszegről, Keszthelyről, Hévízről, Gyenesdiásról, Lentiből és Zalakarosról is érkeztek a táncosok. Az idén 55 éves keszthelyi Nagyváthy Néptáncegyüttes tagjai moldvai táncokkal készültek. Művészeti vezetőjük, Hardiné Partics Edina elmondta, nem csak a szakmai fejlődés, de a közösségteremtés szempontjából is fontosak ezek a rendezvények.
- Egyrészt az, hogy látjuk a Zala vármegyei csoportok műhelymunkáját, megismerjük egymást, illetve maga a csapat is közösségépítő jelleggel egy egész napot együtt tölthet, illetve megismerkedhet a többi csoporttal is – fogalmazott Hardiné Partics Edina.
A tánccsoportok előadásai után, este 7 órától egy gálaműsor várta a közönséget a kanizsai vonatkozású Farkas Zoltán „Batyu” és az Új Gereben együttes főszereplésével. A színes rendezvényről bővebb összeállítást láthatnak mai magazinműsorunkban.
SZ.F.
(Képek: Kanizsa Médiaház)