Három kötetet mutattak be Nagykanizsán a 94. Ünnepi Könyvhéten
A könyv, az írók és az olvasók közös ünnepét ezúttal – a város mellett – a Pannónia Kulturális Egyesület és a programnak helyet adó Honvéd Kaszinó szervezte. A szerdai eseményen Szemes Péter és Németh István Péter szerzőkkel találkozhatott a közönség
Az irodalom egyik ünnepe a június elején tartott könyvhét. A könyv rekvizitum, manifesztum, fegyver és a boldogságunk okozója – mondta Balogh László polgármester köszöntőjében a könyvünnep kanizsai rendezvényén. A programot Szemes Péter, Kaposváron élő irodalomtörténész nyitotta meg. A szerző kiemelte: a könyvünnep azért is fontos, hiszen az édes anyanyelv előtti tisztelgés, egy kis időre a figyelem fénye vetül azokra, akik a legnemesebb anyagból, a csodálatos nyelv szavaiból építenek világokat, kínálva az olvasónak kellemes időzést, otthonosságot. A programon a tapolcai író, Németh István Péter két kötetét mutatták be az érdeklődőknek.
– Az egyik könyvem Petőfi Sándorról szól, a másik is annyiban Petőfi Sándorról, hogy főleg a Dunántúlon pipázó írókat, költőket vettem oly módon górcső alá, az emléküket, életművüket, hogy milyen ihlető körülményeket adott számukra a pipázás – árulta el Németh István Péter, irodalomtörténész.
Szemes Péter nemcsak a kanizsai ünnepi könyvhét egyik szervezője volt, de bemutatta városunkban is a Kitárt kapuk című kötetét.
– Az ember rendre, az időről időre elvégzett munkáját összegzi. Nekem 2012-ben jelent meg az első irodalomkritikai kötetem, ez most már a negyedik ilyen. Ez az elmúlt négy év terméséből válogat, tulajdonképpen 20 írás található benne – fogalmazott Szemes Péter, irodalomtörténész.
Bár az ünnepi könyvhét hivatalos programján nem volt kanizsai alkotó, hamarosan újabb bemutató következhet. A tervek szerint heteken belül Márkus Ferenc könyvét vehetik a kezükbe az olvasók, Fűszáltól a teremtő Istenig címmel, szeptemberben pedig Mohai V. Lajos jelentkezik új alkotásokkal.
K.V.A.
(Borítókép: Kanizsa TV)