A Szentföld különlegességeiről tartott előadást a nagykanizsai pedagógus

facebook megosztás

Horváth Gábor előadásával kezdődött a Kalandozó Kanizsaiak előadás-sorozat idei évada. A Batthyány Lajos Gimnázium pedagógusa izraeli utazásairól osztott meg érdekességeket csütörtök este a HSMK-ban.

Eddig kétszer járt Izraelben az előadó, akire óriási hatással voltak a területen szerzett tapasztalatok. Az előadásban elhangzott, hogy a Szentföld azért is különleges, mert amellett, hogy három vallásnak is szakrális helyszíne, egyúttal a helyiek modern gondolkodása miatt a tolerancia központjává is vált a XXI. századra.

– A kereszténységnek azért fontos, mert lényegében ott született meg a vallás, Jézus élőhelye, az Ószövetségi templom és a Születés Temploma is Betlehemben található. Az iszlámnak a harmadik legfontosabb városa Jeruzsálem, ez volt annak idején a központ Mekkát megelőzően és hát a judaizmusé is. Maga kulturális sokszínűség az inkább a sokszínűség elfogadásán alapszik – nyilatkozta Horváth Gábor, a Batthyány Lajos Gimnázium pedagógusa.

Az est során szó esett Izrael történelméről, a helyi népszokásokról, az izraeliek életszemléletéről és történelemszemléletéről is, majd Horváth Gábor saját utazási élményeit osztotta meg. Nagy hatással volt a pedagógusra, hogy járt Cézária városában, amit a helyiek csak az „ókori Las Vegasként” emlegetnek.

– Annak idején Heródes, aki nyilván a keresztény kultúra szempontjából nem a legpozitívabb szereplő, a zsidóság szempontjából viszont nagyon jelentős uralkodó volt, Augustus tiszteletére építtette ezt a várost. Beépítette a tengerbe, fürdőket létesített. A mai napig ott található az egyetlen régészeti maradvány, ami vízalatti – tette hozzá Horváth Gábor.

A Kalandozó Kanizsaiak előadás-sorozat – amelyben a kanizsaiak a világ különleges helyeire eljutó előadókat ismerhetnek meg – a tervek szerint februárban folytatódik.  

K.T.



(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.