Meglazult betondarabok potyogtak le az egyik nagykanizsai tízemeletes társasház erkélyeiről
Az eset a lakók körében kisebb riadalmat keltett, de személyi sérülés nem történt. A tömb kezelője, a Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt. azonnal orvosolta a problémát.
Ezek a fotók szerdán, az esti órákban készültek, amikor a ház melletti padon ülő asszonyokat megrémítette az omlás. Horváth Lajosné pár perccel az eset után ért haza, a törmelékeket még látta, és a lakosok elmondása alapján tudta rekonstruálni az eseményt. A lépcsőház felújítása évek óta húzódik, de nem a kezelő miatt. A lakók összefogására lenne szükség.
– Megmondom őszintén, én sem vagyok híve a 150 milliós hitelfelvételnek, pláne a mai világban. Csak hát ez így nem mehet tovább, egyre romlik az állapota ennek a háznak, és senki nem törődik semmivel. Csak mondják a padon a magukét, meg a lépcsőházban, meg a liftben. Ennyi a hozzáfűznivalóm. Már nagyon mérges vagyok –fogalmazott Horváth Lajosné.
A lakosok a balesetveszélyt – hiszen a betondarabok a 8., 9. emelet magasságából hullottak le – azonnal jelezték a lépcsőház kezelőjének. A Nagykanizsai Vagyongazdálkodási Zrt. szakemberei rövid időn belül intézkedtek is, a balesetveszélyt elhárították, de mint ahogy Németh László, a cég munkatársa fogalmazott: ez nem a végső megoldás. A felújításhoz ugyanis szükséges a lakóközösség hozzájárulása.
– Ezt már évekkel ezelőtt próbáltuk orvosolni, megoldani. A társasházzal megszavaztattuk, hogy fel kell újítani, amihez terveket kell készíttetni. Ezt elkészítettük, meg lett terveztetve, költségvetés, árajánlatok és minden. Amikor odaértünk, hogy a társasháznak ezt meg kellene szavazni, akkor a lakók többsége sajnos úgy döntött, hogy eláll ettől a munkától –mondta el stábunknak Németh László, a Nagykanizsai Vagyongazdálkodási Szolgáltató Zrt. házkezelési csoportvezetője.
A Vagyongazdálkodási Zrt. számos társasházat kezel, de a tulajdonosok hozzájárulása nélkül tehetetlen. A hibákat természetesen minden alkalommal orvosolják, ez azonban csak rövid távon nyújt megoldást. A szóban forgó lépcsőház melletti közösség például 6 évvel ezelőtt szavazta meg a panelprogramban való részvételt, ami lakásonként nagyjából 12 ezer forintos többletet jelent havonta a közös költségben.
V.A.
(Borítókép: Kanizsa TV)