Tettlegességre ragadtatta magát egy inkei kutya tulajdonos, vádat emeltek ellene

facebook megosztás

Vádat emeltek az ellen az inkei férfi ellen, aki még áprilisban többször megütötte a kanizsai állatmenhely telepvezetőjét. A tettes nem akarta kifizetni a kutyájával kapcsolatos költségeket, ezért először vitatkozni, majd dulakodni kezdett. Mint azt Skanecz Tamás telepvezetőtől megtudtuk: nem először érte atrocitás az Élettér Állat- és Természetvédő Egyesület kollégáit.

Március közepén fogták be az Élettér Állat- és Természetvédő Egyesület munkatársai az inkei férfi elkóborolt kutyáját. A gazda majd egy hónappal később jelent meg a menhelyen, hogy a kutyáját elvigye. Az intézmény vezetője közölte vele: miután az eb tulajdonjogát nem tudja igazolni, csak a keletkezett költségek, körülbelül 100 ezer forint kiegyenlítése után adhatja ki az állatot. Ezt kezdetben a gazda tudomásul vette, és megegyeztek, hat nap múlva visszajön az állatért. Végül azonban három nappal később jelent meg újra.

– A sértett, a telephely kapuján kívül, a kocsibejáró hídján fogadta a vádlottat, akit ismét tájékoztatott arról, hogy chip nélkül, valamint a befogással, tartással, ivartalanítással járó költségek megfizetése nélkül, nem viheti el az ebet. A vádlott ezen felháborodott, és vitatkozni kezdett a sértettel, majd, amikor egy pillanatra a sértett elfordult a vele szemben álló vádlottól, két alkalommal, ököllel megütötte a jobb oldali arcfelét. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló, arczúzódást szenvedett –  fogalmazott Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség sajtószóvivője.

A menhely telepvezetője elárulta, hogy bizony gyakran történik hasonló konfrontáció a dolgozókkal, de többségében azért nem fajul tettlegességig a konfliktus. A felbőszült gazdák elsősorban szavakkal támadják a gondozókat.

– Sajnos előfordulnak konfliktusok. Mi már hosszú ideje ellátjuk Nagykanizsa és környékének a gyepmesteri szolgáltatását. Ezzel kapcsolatban kerülnek be hozzánk gazdás kutyák is, akik megszöknek vagy elengedik őket. Ilyenkor a tulajdonosok néha zokon veszik ezt. Általában ez az agresszió verbális formában meg szokott maradni. Illetve sokszor előfordul olyan, hogy hatósági intézkedés révén foglaljuk le a kutyákat. Ott szintén általában a tulajdonosok sérelmezik ezt, amiből konfliktus alakulhat ki. Ha szükséges, akkor ilyen helyzetben rendőri segítséget kérünk – mondta el Skanecz Tamás, az Élettér Állat- és Természetvédő Egyesület telepvezetője.

A múltbéli esetek ellenére a menhely munkatársai továbbra is kellő türelemmel és toleranciával várják a gazdikat és a gazdi jelölteket.

H.R.

(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.