Közösségépítés, természetvédelem és munkára nevelés

facebook megosztás

Közösségépítés, természetvédelem és munkára nevelés – idén is megrendezik a Kis-Balaton Építőtábort. A tábor az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány, valamint a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Balaton-felvidéki Nemzeti Park együttműködésének köszönhetően jön létre. A programon idén zalai középiskolások vesznek részt.

Tavaly a két turnusban mintegy 30 diák próbálta ki magát az építőtáborban, amelynek fő célja az volt, hogy különböző online közösségi oldalak használata helyett az értékteremtő munka jelentőségére hívja fel a fiatalok figyelmét. A jó visszajelzések miatt a szervezők úgy döntöttek, idén is megtartják a Kis-Balaton Építőtábort. Az önkéntes táborozók tavaly a Kis-Balaton látogatóhelyeit – mások mellett a Fekete István Emlékházat – szépítették meg. A tervek szerint idén is ehhez hasonló, a természetvédelmet is szolgáló feladatokat kapnak a fiatalok. – Állami területen végzik a munkát, minden munkavégzés állami területen történik, tehát a mi, közös társadalmi vagyonunkat fogja ez gyarapítani. A vízügyi igazgatóság területén a festésektől, karbantartási munkáktól az útjavításon, kátyúzáson át nagyon sok munkát végeztek. A nemzeti parkban például a fű kaszálásától a gyomlálásig, de még a Fekete István Emlékház felújítását is ők végezték el - fogalmazott Szabadics Zoltán, a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány alapítója.



A sajtótájékoztatón elhangzott: idén zalai középiskolások vesznek részt a programon

A tábor egyik idei újítása a Vízi Tanoda lesz. A szemléletformáló program célja a felszíni vizek védelme. Az országban egyedülállónak számító kezdeményezés során a diákok mikroszkópos vizsgálatokat is végezhetnek. – Vízmintát fogunk venni, ha esetleg szemetet találunk a környéken, akkor azt játékos formában, egy-egy célra ráhúzva összeszedjük. S a vízmintákat, amiket vettünk, bevisszük egy terembe, ott mikroszkóppal megvizsgáljuk, kémiai analíziseket hajtunk végre, megnézzük, hogy ez a víz szennyezett-e. S ezt követően a gyerekekkel közösen kidolgozunk egy olyan megoldási javaslatot, ami alapján ezt a vizet jobb állapotba lehet hozni - említette Resitczky Gergely, a Vízi Tanoda ötletgazdája.

Az idei építőtáborban 30 zalai diák vesz részt, a délelőtti munka után különböző játékok, kirándulások várják majd őket.

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.