Együttműködési megállapodást köttöttek
Együttműködési megállapodás jött létre a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda között ma délelőtt. A kooperáció célja, hogy a különböző európai uniós pályázatok segítségével visszakapcsolják Nagykanizsát és térségét az európai vérkeringésbe, valamint tovább erősítsék a Kamara szomszédos országokkal meglévő kapcsolatait.
Miután a Területfejlesztési Minisztériummal aláírtuk az együttműködési megállapodást, felmerült bennünk, hogy a vállalkozóink érdekében hasonlóan tegyünk az MFOI-val is – kezdte Polay József, a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A 2020-ban létrejött a fejlesztésösztönző iroda célja, hogy hozzájáruljon a közvetlen kezelésű uniós programokban való magyar részvétel növeléséhez, illetve segítse a magyar és közép-kelet-európai szereplőket a pályázásban. A ma létrejött együttműködés legfontosabb része a jövőbeni folyamatos és teljes körű információcsere.
- Mi azt reméljük, hogy az elsők között tudjuk meg ezeket az információkat, és mint tudjuk, az információ ma az hatalom és előny. Másrészt a vállalkozóinknak segítséget tudunk nyújtani, hiszen akár az MFOI, akár az általa javasolt pályázatírók segíthetnek abban, hogy a vállalkozók a pályázatot sikeresen be tudják adni – fogalmazott Polay József, a NAKKIK elnöke.
Polay József hozzátette, jelenleg háromféle pályázatba való belépés van tervben az együttműködés égisze alatt. Petri Bernadett, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda ügyvezetője szerint Nagykanizsa különleges és egyedülálló adottságaira kell helyezni a hangsúlyt annak érdekében, hogy a gazdaság versenyképes szereplőjévé válhasson.
- A nemzetközi kapcsolatrendszerbe való bekapcsolódás az nagyon fontos potenciált jelent a fejlesztéspolitikában és tipikusan egy olyan település számára, mint Nagykanizsa, amely olyan kihívásokkal szembesül, hogy a közigazgatási rendszernek a határain túllépve kell egyfajta funkcionális megközelítésben fejleszteni, erre ez a fajta uniós forrásrendszer remek lehetőséget kínál – mondta el Petri Bernadett az MFOI ügyvezetője.
A jövőbeni lehetséges központként a Pannon Egyetem nagykanizsai kampuszát is felvetették, hiszen ezekhez a forrásokhoz elengedhetetlen egy olyan tudásközpont, ami tudományos úton képes segíteni a résztvevő vállalkozásokat.
SZ.F.
(Borítókép: Kanizsa TV)