Egyenlőtlenség, koordinátageometria, gráfok és valószínűségszámítás
Egyenlőtlenség, koordinátageometria, gráfok és valószínűségszámítás is szerepelt a feladatok között – a matematikaérettségivel folytatódott a vizsgasorozat. A diákoknak középszinten 180, emelt szinten pedig 240 perc állt rendelkezésükre.
Már háromnegyed nyolckor a helyükön ültek a Mező-gimnázium diákjai. A teendők átbeszélése után pedig kézhez is kapták az idei matematikaérettségi feladatsorát. – A magyarérettségi után a matematika azt hiszem, hogy egy nagyobb kihívás a diákok számára. Az első negyvenöt perces rész könnyen teljesíthető, gyors, egyszerű válaszokat kívánt, a második feladatrészen azt gondolom, hogy a diákok elgondolkodhattak. Várjuk a jó eredményeket, de talán a tavalyi évhez képest kevesebb lesz a jeles, kilencven százalék feletti érettségi eredmény - említette Májer Anita, a Mező-gimnázium intézményvezetője.
A középszinten vizsgázóknak az első feladatrész megoldására negyvenöt perc állt rendelkezésükre. A második, hosszabb és összetettebb feladatokból álló részben 135 perc alatt kellett egyebek mellett egyenlőtlenséggel, koordinátageometriával és valószínűségszámítással is megbirkózni. – Mind a kettőben volt valószínűségszámítás, amihez annyira nem konyítok. Meg az egyikben volt logaritmus is, amibe kicsit beletört a bicskám. Viszont ezeken kívül egész jól sikerültek. Jó vagy rossz szokásom, nem tudom, de szokásom felírni azokat a pontokat, amiket maximum veszítettem. Most a második résznél írtam fel húsz pontot. Hogy ha talál a matektanárom pár pontot azokban, amiket nem tudtam megoldani rendesen, akkor talán még az ötös is remélhető – összegzett Tóth Ágnes, a Mező-gimnázium tanulója.
A vizsgasorozat holnap a történelemmel folytatódik.