Olyan áttörést értek el a rákkutatásban, ami betegek millióinak életét mentheti meg

facebook megosztás

A Johns Hopkins Kimmel Rákközpont kutatói által a T-sejtes leukémiák és limfómák kezelésére kifejlesztett úttörő terápia ígéretes eredményeket mutatott a humán T-sejtes daganatokkal rendelkező egereken végzett preklinikai vizsgálatokban. Ez az innovatív kezelés, egy antitest-gyógyszer konjugátum (ADC) hatékonyan támadja a TRBC1 nevű fehérjét tartalmazó rákos T-sejteket, miközben az egészségeseket megkíméli – számolt be az egyetem a kutatási eredményekről.

A T-sejtes leukémiák és limfómák egyedülálló kihívást jelentenek, mivel az immunfunkció fenntartásához meg kell őrizni a normál T-sejteket. A hagyományos terápiák gyakran válogatás nélkül a rákos és nem rákos sejteket egyaránt célba veszik, így a betegek kiszolgáltatottak a fertőzésekkel szemben. A Johns Hopkins kutatócsoport által kifejlesztett antitest-gyógyszer konjugátum azonban kifejezetten a TRBC1-et tartalmazó vagy termelő rákos sejteket célozza meg, így biztonságosabb és hatékonyabb kezelési lehetőséget kínál.

A terápia egy olyan antitestet kombinál, amely a TRBC1-et keresi egy erős rákellenes gyógyszerrel, az SG3249-cel, amely az ADC felvételekor felszabadul a rákos sejtekben. Preklinikai egérmodellekben az ADC egyetlen injekciója a T-sejtes rákos megbetegedések kiújulás nélküli megszüntetéséhez vezetett, miközben a normál T-sejt-populáció fele megmaradt.

Ennek az újszerű kezelési módszernek a sikere optimizmust keltett a kutatók körében, és reményt nyújt a T-sejtes leukémiákban és limfómákban szenvedő betegek számára, akiknek gyakran korlátozott terápiás lehetőségekkel és rossz túlélési kilátásokkal kell szembenézniük. A csapat a jövőben azt tervezi, hogy a kutatást ipari partnerekkel együttműködve korai fázisú biztonságossági és hatékonysági vizsgálatokba kezdi humán betegeken.

Forrás és kép: portfolio.hu

 

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.