Együtt ünnepeltek jelentős évfordulót a Bolyai-iskola korábbi és jelenlegi diákjai

facebook megosztás

Az iskola alapításának 70. évfordulóját ünnepelte a Bolyai pénteken délután a HSMK-ban. A programon együtt vettek részt az intézmény korábbi és jelenlegi diákjai.

A szervezők nagyszabású eseménnyel igyekeztek bemutatni az intézmény több évtizedes múltját, de egyúttal a jelenre és a jövőre is fókuszáltak. Kupóné Gasztonyi Edit pedagógus szerint próbáltak mindent bemutatni a különböző visszaemlékezésekkel és fellépésekkel, ami egy kicsit is jellemző az általános iskolára. 

– A 70 évet mutatjuk be fotók alapján egészen az első tantestülettől a mostaniig, széles a paletta. Aztán lesznek vidám zenés produkciók, megmutatkoznak a nyelvet tanítók is, nyelvi produkcióval, régi idők tornája, napjaink tornája, tehát próbáltunk mindent úgy összeállítani, hogy széles legyen a paletta és mindent bemutassunk, mint egy mozaik – mondta el Kupóné Gasztonyi Edit, a Bolyai János Tagintézmény pedagógusa.

A közös programban mintegy 170 jelenlegi diák vett részt. Cserti-Czuppon Anita ebben a tanévben vette át a tagintézmény vezetését, számára megtiszteltetésnek számít, hogy egy ilyen patinás iskolát vezethet.

– Nagy megtiszteltetés, hogy részt vehetek ezen az eseményen. Ez az iskolának egy hagyományos programja, a kulturális bemutató. Mivel az iskola a 70. évfordulóját ünnepli, így ezúttal egy rendhagyó műsorral készültünk – nyilatkozta Cserti-Czuppon Anita, a Bolyai János Tagintézmény tagintézmény-vezetője.

Az ünnepi eseményen Magyar Ferenc is beszédet mondott. A helyi tankerületi központ igazgatója szerint az intézmény mindig azon az úton járt, amelyre Bolyai János neve predesztinálta, ám a megemlékezésen szót kell ejteni arról is, hogy a 20. századi történelem nyomait is magán viseli az iskola épülete. 

– Hét évtized jelentős a hazai közoktatás történetében, ám ennél is régebbi a Bolyai-iskola épületének múltja, amit bátran nevezhetünk történelminek. A 18. század közepén épült épület volt uradalmi vendégfogadó, amely később felvette a Zöldfa vendéglő és szálló nevet. Működött itt bíróság és ügyészség, 1943 és 1945 között pedig szörnyű emlékű internálótábor is, majd 1952-ig rendőr akadémiaként szolgált, hogy aztán átadja a helyét annak az iskolának, amely immáron 70 éve szolgálja Nagykanizsa közoktatását – hangsúlyozta beszédében Magyar Ferenc, a Nagykanizsai Tankerületi Központ területi igazgatója.

  A műsorból nemcsak az egykori és jelenlegi diákok, de a tanárok is kivették részüket, akik a tanulókkal közös produkcióval álltak színpadra.  

K.T.



(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.