Felújítják a homokkomáromi Kisboldogasszony templomot is

facebook megosztás

Megújul a homokkomáromi Kisboldogasszony templom. A Magyar Templom-felújítási Programban megyénk 54 településéről, 58 templom kapott helyet. A beruházásról ma tartott tájékoztatót Cseresnyés Péter és Manninger Jenő országgyűlési képviselők, valamint Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára az ismert zarándokhelyen.

823 millió forint áll rendelkezésre a felújításokhoz.  A program Soltész Miklós szerint segít a keresztény hit megőrzésében, emellett pedig a gazdaság újraindításában is fontos szerepe van, hiszen sok helyi vállalkozónak adhatnak munkát a beruházások.

– Ugyan ezek kis értékű beruházások, nem több milliárdos beruházások, de helyi mesterembereknek, helyi munkásoknak, szakmunkásoknak és szakembereknek mindenképp lehetőséget biztosít a megélhetéshez. Még egyszer hangsúlyozom, az ő kezük munkája, az ő áldozatos munkájuknak az eredményeképpen pedig településeik szépülnek meg – mondta Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Az apró falvakban talán még nagyobb jelentősége van az egyházi épületeknek, és az önkormányzatok, az egyházak az elmúlt időszakban nem voltak olyan anyagi helyzetben, hogy a problémákat megoldják – fogalmazott Manninger Jenő, Keszthely és térsége országgyűlési képviselője.

– Azt gondolom, hogy ez egy reális cél, hogy egy, két éven belül minden olyan nagyobb problémát megoldjunk, ami egyrészt biztosítja azt, hogy ezek az épületek megfelelő állagúak maradjanak, sőt előreléphetünk nagyon sok helyen. Köszönet mindenkinél, mert azért meg kell mondjam, hogy a kisebb templomoknál, plébániáknál a helyi emberek is sokat tesznek hozzá, hogy ebből a kis összegből hatékonyan lehessen felújítani – fogalmazott Manninger Jenő, Keszthely és térsége országgyűlési képviselője.

A program részeként a homokkomáromi Kisboldogasszony templom is megújul. Az épület nem csak a hitélet helyszíne, hanem turisztikai szempontból is kiemelkedő szerepe van, emelte ki Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő.

– Akkor, amikor a templomaink megújulnak, nem csak a hitéletnek egy jelentős szent helyszíne újul meg, hanem olyan turisztikai vonzerőt is jelenthet a templom önmaga, a megújított templom meg kimondottan, amelyek vonzzák a hazai értékek, a tradíciók, az identitásunk iránt kötődéssel rendelkező embereket – mondta el Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő.

A Dunántúl egyik legjelentősebb engesztelő központjának mai formáját 1722-ben kezdték el építeni. Azóta több kisebb-nagyobb felújításon átesett a kegyhely, de a külső szemlélő számára is látható: indokolt már a felújítás.

K.R.

(Képek: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.