12 dühös ember
Nagy érdeklődés övezte Nagykanizsán is a 12 dühös ember című előadást. Reginald Rose halhatatlan történetét a Kultúrbrigád és az Átrium mutatta be. Az egyik esküdt szerepében a nagykanizsai származású Sütő Andrást láthatta a közönség.
Gyilkosság miatt állítanak bíróság elé egy fiatal fiút. Bár úgy tűnik, minden kétséget kizáróan ő a tettes, a 12 tagú esküdtszéken múlik, hogy halálra ítélik őt, vagy felmentik. A külvilágtól elzárt teremben percről percre dőlnek meg az esküdtek előítéletein vagy éppen személyes sérelmein alapuló vádak. Mucsi Zoltán a testület leghajthatatlanabb tagját alakította. – Nyilván a döntésében, ami mellett egészen a végéig kitart, az ő családi háttere is benne van. A gyerekével való kapcsolata rendkívüli módon befolyásolja a véleményében – mondta el kérdésünkre.
A darabban a nagykanizsai Sütő András (jobbra) alakította az esküdtek egyikét
A színészek közt a nagykanizsai származású Sütő András is feltűnt, ő a hetes esküdt bőrébe bújt. Karaktere minél hamarabb le akarja tudni a tárgyalást, nem számít arra, hogy órákon át össze lesz zárva társaival. – Ez a darab végig egy térben és egy időben játszódik. Nagyon kevés olyan mű van a világirodalomban, amelyekben nincsenek tér- és időugrások. Az, hogy mi tizenketten két órán át egymásra koncentrálunk, iszonyatosan megterhelő. Ez volt a legnagyobb kihívás – mutatott rá Sütő András.
Reginald Rose 1954-ben írta az eredeti színművet, amelyet később kétszer is megfilmesítettek. A Kultúrbrigád és az Átrium adaptációjához a szövegkönyvet Ugrai István leporolta, így a mű – amellett, hogy korabeliségét megőrizte – mai nyelven szól a hallgatósághoz.