Jubileumi kiadvány – bemutatták a 25. Kanizsa Antológiát
A 25. Kanizsa Antológia díszbemutatóját tartották hétfőn este a Halis István Városi Könyvtárban. A város támogatásával 2005 óta megjelent kötetek Nagykanizsa irodalmi, művészeti és helytörténeti kiadványa.
A Kanizsa Antológia célja, hogy teret adjon a kanizsai művészeknek, a fiataloknak és az idősebbeknek egyaránt. A huszonötödik kötetben 73 alkotó munkái olvashatóak, láthatóak. Közülük 16-an 25 év alattiak, többen első írásukat publikáló szerzők, de mintegy 30-an vannak azon nagy visszatérők, akik régebb óta nem jelentettek meg írásokat. A rendkívül sokszínű jubileumi Kanizsa Antológia, mintegy 300 oldalon tárja a műveket a közönség elé.
- A szó görög eredete az, hogy virággyűjtemény. Amikor egy virággyűjteményre gondolunk, a szemünk előtt megjelenik egy virágmező, amely nagyon sokszínű, sokfajta, mind színeiben, kinézetében, méreteiben, de ez a virágmező mégis egységet alkot. Itt ez az egység, amely összetart, az Nagykanizsa - fogalmazott Horváth Jácint, Nagykanizsa polgármestere.
A Kanizsa Antológia a város által fenntartott unikális városi érték – hangsúlyozta a kötet szerkesztője, Kardos Ferenc.
- Az olvasó megkapja Kanizsa lélekrajzát az adott pillanatban. Nagyon sok írás arról szól, hogy sétálunk Kanizsán és ezt érezzük, azt érezzük, ezt látjuk, azt látjuk. Főleg a szépségeit mutatja be Kanizsának. Egy olyan világban, amikor nem a szépségek a hangsúlyosak, akkor fontos egy ilyen kötet, ahol megismerhetik Kanizsa szépségét télen-nyáron - árulta el Kardos Ferenc, a Kanizsa Antológia felelős szerkesztője.
Az ünnepélyes bemutatón az alkotók tiszteletpéldányokat vehettek át, köztük kollégánk, Bakonyi Erzsébet is, aki több írással szerepel a jubileumi kiadványban. A Kanizsa Antológia elmúlt 25 kötetében 260 szerző 3000 írása jelent meg. A jubileum alkalmából a könyvtár honlapján a jövőben az antológiák tartalomjegyzéke és az írások is olvashatóak lesznek.
K-V.A.
(Képek: Kanizsa Médiaház)