A Piarista Iskola színpadán a Kisasszonyok
Louisa May Alcott Kisasszonyok című regényét dolgozta fel a Piarista Iskola színjátszó szakköre, a bemutatót kedden tartották. A felsős diákok által előadott darabban a legnagyobb hangsúlyt a család és a szeretet fontossága kapta.
Mintegy 3 hónapon keresztül készültünk az előadásra a diákokkal - említette Németh Olívia, az iskola könyvtárosa, aki nem csak a rendezője, de a darab írója is volt egyben. Mivel egy hosszú regényről van szó, csak egy részletet ragadtak ki a piaristák, ami történetesen karácsonykor játszódik. A színpadra vitelkor több változtatást is kellett eszközölniük, például új karakterek is felbukkannak a történetben. Németh Olívia hozzátette, a szórakoztatás mellett egy fontos tanulságot is szeretnének közvetíteni a darab segítségével.
- A család az egy nagyon fontos dolog, illetve az is megjelenik a történetben, hogy család nem csak az lehet, akivel vérségi kapcsolat köt össze minket, hanem olyant is tekinthetünk családnak, aki nem feltétlenül a születésünk óta számít annak - fogalmazott Németh Olívia, a Piarista Iskola könyvtárosa.
Lackenbacher Janka már másodikas kora óta tagja az iskola színjátszókörének, így nem volt kérdés a szereplése. Most a főszereplő alakítását nyerte el, akivel nagyon sok közös van bennük, így nem volt nehéz a karaktert életre keltenie. Szerinte nagyon jó hangulatban teltek mind a próbák, mind a korábbi előadások.
- Igazából a próbákon rengeteget nevettünk, de voltak komolyabb részek is, például amikor közeledtünk az előadáshoz, akkor már többet próbáltunk, igyekeztünk komolyabbak lenni és ezt sikerült is, ugyan néha-néha rontunk, de ez természetes - tudtuk meg Lackenbacher Jankától, a Piarista Iskola diákjától.
A szereplők abban egyetértettek, milyen üzenetet szeretnének közvetíteni a nézőik felé: a család az egyik, ha nem a legfontosabb dolog, ami megadathat egy embernek és a gazdagság iránti vágyakozás helyett meg kell becsülnünk azt, amink van.
SZ.F.
(Borítókép: Kanizsa TV)