32 pedagógus írta alá a státusztörvény elleni tiltakozást a BLG-ben

facebook megosztás

A gimnázium tantestületének 17 tagja csatlakozott a hétfői országos sztrájkhoz. A résztvevők a törvénytervezet számos pontját elfogadhatatlannak tartják, így a napi munkaidő 12 órára való emelését, az ingyen elrendelhető 80 óra helyettesítést, valamint a saját tulajdonban lévő számítástechnikai eszközök megfigyelhetőségét.

Január 31-én, a figyelmeztető sztrájk évfordulóján harangszóval jelezték a BLG pedagógusai, hogy nem várhat tovább az oktatás reformja. Horváth Gábor, az intézmény tanára szerint a köznevelésben foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvénytervezet pontjai az alapvetően is nagyon nehéz helyzetben lévő oktatási rendszert még inkább ellehetetleníti.

– Amik a leginkább vitatott pontjai ennek a tervezetnek, azok egy része tapasztalható a versenyszférában, adott esetben az infokommunikációs eszközöket a munkáltató vizsgálhatja. Tehát ha valaki mondjuk egy értékesítő cégnél van, navigációs nyomkövetéssel mondjuk joga van a munkáltatónak mindezt figyelemmel kísérnie. Nálunk is nyilván azok az eszközök, amelyeket a Tankerület bocsátott rendelkezésünkre, azzal semmi probléma nincs, ha a munka ellenőrzése folytán betekintenek, inkább a magánélet területe, ami egy érdekes kérdés, ez nincsen világosan szabályozva a törvénytervezetben – nyilatkozta Horváth Gábor, a Batthyány Lajos Gimnázium tanára.

Amennyiben elfogadják a tervezetet, Horváth Gábor a következő tanévtől már nem is adhatna interjút az oktatás ügyéről. A BLG pedagógusai közleménybe foglalták a határozat hibáit, ebben kiemelték – egyebek mellett – a nevelőtestület autonómiájának megszüntetését és a jubileumi jutalom számításakor a táppénz, a GYED és GYES idejének kiesését. 

– Illetve ami még egy ódium, az a jelenlegi tiltakozásnak a módjai, hogy a petíciót azt több mint 20 ezren írták alá, illetve pontos számot most csak az egy héttel ezelőtti adatokhoz tudnék kötni, de az egy 4700 főnyi pedagógus, aki nyilatkozott a jövőbeni pályaelhagyás lehetőségéről. Na most ugye ez elsősorban Pesten lehet veszélyes, mivel ugye ott számos munkalehetőség áll rendelkezésre, illetve Nyugat-Magyarországon, ahol esetleg ki tudnak menni, de azért ha ez a realitás talajára ér, akkor az egy nagyon komoly kihívás lesz mindenki számára aki szereplő ebben a történetben – tette hozzá Horváth Gábor.

A januárban bemutatott tacepaok egyikén ez állt: BLG 2023 tanárok száma: 65. Elmúlt 10 évben érkezett kezdő tanárok száma: 1. Horváth Gábor hangsúlyozta: újra tárgyalóasztalhoz kell ülnie a kormány és a pedagógusok képviselőinek, hiszen ez a határozat nem oldja meg az egyre égetőbb tanárhiányt. A Batthyány Lajos Gimnázium tanárával készült interjút vágatlanul láthatják mai, Napi Kanizsa műsorunkban. 

M-B.GY.

(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.