Megölte feleségét, majd öngyilkos lett egy kistolmácsi férfi
Megölte a feleségét, majd magával is végzett egy férfi hétfőn 18 óra körül Kistolmácson. Az eset körülményeit a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság büntetőeljárás részeként, szakértők bevonásával vizsgálja.
A település önkormányzati hivatalában dolgozó nő többszöri hívás után sem volt elérhető, így Birkás Zoltán, Kistolmács polgármestere értesítette a hozzátartozóit, akik végül rátaláltak a két holttestre. A zalai rendőrök azonnal a helyszínre mentek és megkezdték a helyszíni és halottszemlét. A kirendelt orvosszakértő szerint a 47 éves nő halálát idegenkezűség okozta, míg az 53 éves férfi öngyilkos lett. A falu lakosságát megrázta a tragédia, hiszen rendes embereknek ismerték a párt.
–A falu népe a családot tisztességesnek ismerte. A férj kint dolgozott Ausztriában és itt Magyarországon, magyar cégnek volt a sofőrje. A hölgy pedig kolléganőm volt, falugondnok. Tehát tisztességes családnak ismertük őket, rendezett körülmények között éltek. Hogy mi vezetett idáig, ezt nem tudjuk – mondta el stábunknak Birkás Zoltán Kistolmács polgármestere.
Az általunk megkérdezett jogász szerint ilyen esetekben, amikor az elkövető az eljárás jogerős befejezését megelőzően életét veszíti, maga az eljárás ugyan elindul, a nyomozóhatóság beszerzi a szükséges bizonyítékokat, és rendelkezik az üggyel kapcsolatos vagyonelkobzásról is, de ezt követően az ügyet meg is szüntetik.
– Mivel az elkövető meghalt, az eljárás megszüntetésre kerül. A büntethetőségi akadályok jogrendbe iktatásának indokoltsága egyrészt abban állt, hogy bizonyos körülmények bekövetkezésekor a tényállásszerű cselekményt megvalósító személy felelősségvonására nem kerülhet sor – tudtuk meg Rinfel János ügyvédtől.
Az eset kapcsán megkérdezett pszichológus szerint Magyarországon az utóbbi időben nem ritkák a hasonló családi tragédiák. Elsősorban a reményvesztettség, a féltékenység és a tartós örömtelenség szüli az ilyen tetteket.
– Egy ilyen esetben, amikor az illető nem csak önmagával, hanem a közvetlen hozzátartozójával is végez, akkor nagyon gyakori a féltékenységből fakadó téveszme, kényszerképzet, a belső bizonytalanság. Az a fajta érzés, hogy ha velem nem boldog, vagy én mélyen boldogtalan vagyok, akkor másé se legyen – fogalmazott Dóber Valéria pszichológus.
A szakember szerint az egyes idegrendszeri rendellenességek is felerősíthetik az ilyen kényszerképzeteket. Az ünnepek miatti hosszú otthonlét és összezártság is hatással van a családon belüli feszültségek fokozódására.
SZ.F.
(Borítókép: police.hu)