A bábjáték és a komolyzene összhangja a Medgyaszay Házban
A Zala Szimfonikus Zenekar által kísért bábelőadást láthattak az érdeklődők szombaton a Medgyaszay Házban. A Péter és a farkas című klasszikus zenemű különleges feldolgozása nagy sikert aratott.
Szergej Prokofjev alkotása generációk számára jelentett bevezetést a komolyzenébe. Medgyesi Anna és a Zala Szimfonikus Zenekar először 2015-ben vitte színpadra a művet, amelynek különlegessége, hogy minden szereplőt másfajta hangszer szólaltat meg. A bábszínész szerint a zenének is köszönhetően az előadás könnyedén tudja életre kelteni a történetet.
– Prokofjev eredetileg ezt egy mesélőre és szimfonikus zenekarra írta és mi úgy gondoltuk, hogy a mesélő helyett életre keltjük bábokkal a mesét. Ebben az a különlegesség, hogy a szöveg és a bábos játék váltja egymást, tehát inkább arra törekszem, hogy amikor a zenekar szól, minél kevesebbet beszéljek rá, hiszen amit a bábokkal megmutatunk, azt felesleges elmondani. Szerintem maga a zene az gyönyörűen életre kelti a mozdulatokat, a szereplőket – mondta el Medgyesi Anna, a Kalimpa Színház bábszínésze.
Tóth László zenekarvezető úgy véli, egy összművészeti alkotásnak számít a Péter és a farkas interpretációjuk, mivel a bábelőadás és a zene mellett a szöveg részeként az irodalom, Szegedi Katalin díszletei miatt pedig a képzőművészet is jelen van.
– Be kell vezetni a fiatalokat a klasszikus zenének a világába, hogy találkozzanak vele. Ha egy nagyon komoly szimfóniát mutatnánk be, az vélhetően nem igazán fogná meg az óvodás vagy alsó tagozatos, általános iskolás diákokat. Ezért hozunk létre olyan előadásokat, ahol egy mesét jelenítünk meg, ami egy picit közelebb áll az ő világukhoz – nyilatkozta Tóth László, a Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar vezetője.
Medgyesi Anna és a Zala Szimfonikus Zenekar legközelebb június 18-án lép színpadra Nagykanizsán, akkor Nemes Nagy Ágnes verseinek megzenésített változatát láthatja a közönség.
K.T.
(Borítókép: Kanizsa TV)