Fővárosi bemutató, fővárosiakat fogadnak

facebook megosztás

Ezekben a napokban hatványozottan is a sakk körül forognak a történések környékünkön, s ez a megállapítás nem is csupán az egyes bajnokságokat érinti. A sakkozók NB I-es, tehát másodosztályú bajnokságában a Tungsram Aquaprofit NSK II egysége a Győri Elektromoshoz látogatott, a kanizsai győzelem pedig azt jelentette, hogy feljöttek a tabella második fokára.

Győri Elektromos (9.) – Tungsram Aquaprofit NSK II (2.) 4-8

NB I Charousek csoport sakk csapatbajnoki mérkőzés, 5. forduló.

Eredmények (elöl a hazaiak): Vertetics – Markoja döntetlen, Ézsöl M. – Bodó N. döntetlen, dr. Farkas L. – Krutti 0:1, Schmikli – Orsó 1:0, Solymosi – Bodó B. 1:0, Józsa – Sipos J. 0:1, Pál I. – Haselbach döntetlen, Kiss B. – Varga R. 0:1, Farkas Á. – Demeter 0:1, Major B. – Kercsmarics döntetlen, Börzsei – Tóth G. 0:1, Ézsöl F. – Somogyi 0:1

A nagykanizsaiak második egysége olyan nagy különbségű győzelmet aratott, mely különösen jól jött Győrben ahhoz, hogy a táblázat második fokáig jussanak. Így vághatnak neki a vasárnapi bajnokijuknak, melynek keretében az MTK Budapestet fogadják.

S akkor a protokolláris eseményről: 2021-ben ünnepli alapításának 100. évfordulóját a Magyar Sakkszövetség, az 1921-es alapítással egyébként három évvel előzte meg a magyar szövetség a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) párizsi megalapítását.



Nádasi Tamás is beszélt a hiánypótló kötet megjelenésének körülményeiről annak fővárosi bemutatóján

A százéves évforduló megünneplésének egyik legfontosabb elemeként mutatták be a napokban A Magyar Sakk Arcképcsarnoka című kötetet, amely a magyar sakktörténet legfontosabb személyiségeit veszi sorra. A magyar sakkozás szervezeti kereteit 1839-től (más források szerint 1842-től) számítjuk, akkor hozták létre a Pesti Sakk-kört, melynek első elnökei között a zeneszerző (és az ország egyik legjobb sakkozója) Erkel Ferenc is ott volt. A kötet ettől a dátumtól kezdve veszi sorra a legendás bajnokokat, bemutatva az 1924-es és 1926-os (nem hivatalos) sakkolimpiai ezüst- majd aranyérmes csapatot, majd az 1927-es és 1928-as immár hivatalos sakkolimpiai győztes csapatunkat, s természetesen az 1978-as sakkolimpiákon győztes férfi, illetve az 1988-as és 1990-es aranyérmes női válogatott tagjait is.

A bemutatón a könyvben szereplők (vagy családtagjaik, leszármazottjaik) közül többtucatnyian vettek részt, köztük Portisch Lajos, sakkolimpiai bajnok, a Nemzet Sportolója, Verőci Zsuzsa sokszoros ezüst- és bronzérmes sakkolimpikon és a magyar válogatott jelenlegi tagjai közül Gara Tícia, Erdős Viktor és Kántor Gergely. A Magyar Sakkozás Arcképcsarnoka kötet szerkesztői Nádasi Tamás, a Magyar Sakkszövetség alelnöke és Döry Jenő, a szövetség elnökségi tagja, s közülük Nádasi, a kanizsai bajnokcsapat elnöke részletesen beszélt a kötet megjelentetésének apró részleteiről is.

P.L.

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.