Vajon megéri Nagykanizsán ingatlanba fektetni?

facebook megosztás

Egy ingatlan megvásárlása nem egyszerű dolog, hiszen rendkívül sok tényező befolyásolja magát a vásárlás folyamtát, mind amellett rendkívül időigényes is. Nagykanizsától nem messze két határátkelő is található és a Balaton pártjáthoz is rövid időintervallumú út vezet. Így a befektetők számára elhelyezkedése alapján igen vonzó lehet, nem mellesleg, a kormány által bevezetett otthon támogatási program még inkább fellendítheti a város ingatlanpiacát.

Drágábbak lettek az ingatlanok 2021-ben

Az Ingatlannet.hu felmérése szerint a nagykanizsai lakóingatlanok 2021. januári átlagos négyzetméter árai jelentős mértékben eltérnek a 2020. januári átlagáraktól. Az ingatlantípusok nagyrésze 5-20%-os drágulást tudhat maga mögött az elmúlt egy éves időszakban.

A Nagykanizsán eladásra kínált családi házak és téglalakások átlagára 5-20%-kal lett magasabb idén tavalyhoz képest. 2020-ban a házakat négyzetméterenként átlagosan 190 ezer forintért, a téglaépítésű lakásokat pedig 300 ezer forintért kínálták eladásra a tulajdonosok. Most pedig, 2021 első hónapjában a házak átlagos négyzetméter ára 240 ezer forintra, míg a téglalakásoké 310 ezer forintra emelkedett.

A panellakások átlag négyzetméter ára - ellentétben a téglalakásokkal és a családi házakkal - nem igen változott az előző év januári hónapja óta. Így 2021 januárjában a tavalyi 230 ezer Ft/m²-es átlag kínálati áron lehetett panellakáshoz jutni.

Kíméletlen drágulás Hévíz ingatlanpiacán

Az igen népszerű balatoni üdülőhelyhez, Hévízhez képest Nagykanizsa ingatlanárai kedvezőnek mondhatók. Nagykanizsa mellett például Keszthely ingatlanárai is elég barátságosak. Téglalakásainak átlagos négyzetméter ára 210 ezer forinttal kerültek kevesebbe, mint Hévízen. Sőt mi több, a zalaszentgróti eladó téglalakások csaknem 420 ezer Ft/m²-rel olcsóbbak a hévízieknél.

Vásárlói szempontból Zalaegerszeg családi házainak árai is kedvezőnek mondhatók. Mind a hévízi, mind a keszthelyi családi típusú ingaltanokhoz képest 100-110 ezer Ft/m²-rel alacsonyabb az átlagos négyzetméter áruk.

Összességében, tehát ha a Balaton környékén szeretne valaki házat vagy lakást vásárolni, Zalaegerszeg és Zalaszentgrót tűnik a legpénztárca kímélőbb megoldásnak. Azért azt látnunk kell, hogy a vízparti ingatlanok ára mindig magasabban mozognak, még a koronavírusnak sem sikerült lejjebb nyomnia a kínálati átlagárakat.

Mit hoz az idei esztendő?

A tavalyi év első időszakában, hazánkban a főbb ingatlanbefektetési terület a főváros és környéke volt. Majd a koronavírus megjelenésével ez jelentős mértékben megváltozott. A vírus, illetve a kormány által hozott döntések hatására az ingatlanvásárlók egyre inkább az agglomeráció és a vidéki városok, falvak felé orientálódnak. A szakemberek jóslatai alapján nem várható jelentős mértékű csökkenés a magyar ingatlanpiaci árakban, sőt 2021 harmadik negyedévében olyan magasak lesznek az ingatlanárak a hirtelen megnövekedett kereslet miatt, hogy aki vár a vásárlással, az az év vége felé pórul fog járni.

Forrás: ingatlannet.hu

(Borítókép: Horváth Zoltán)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.