Elkészült a bringaút, valamint a futó- és kerékpáros sétány – Nagykanizsán az elmúlt 5 évben másfélszeresére emelkedett az ide látogató turisták száma

facebook megosztás

Két fontos beruházást is átadtak a napokban. Elkészült a belvárost a Csó-tóval összekötő kerékpárút még hiányzó, egy kilométeres szakasza, s felavatták a tó körül épített, mintegy 5 kilométeres futó- és kerékpáros sétányt. Utóbbit örömkörrel ünnepelték Kanizsa sportos polgárai.

A Csónakázó-tavat és a várost összekötő egy kilométeres szakasz 83 millió forintos támogatásból készült el. A projekt fő célja az volt, hogy kapcsolatot biztosítson a belváros és a város tüdeje, a Csó-tó között. 

Az összekötő szakasz terveit 2016-ban elkészítették, a kivitelezést pedig idén márciusban kezdték el a szakemberek. Az egy kilométer hosszú kerékpárút mentén a közvilágítást is kiépítették, így a sportolni vágyók a nap 24 órájában használhatják a festői szépségű területet.

– Terveink között szerepel, hogy a Csónakázó-tó többi részét is meg tudjuk világítani. Azt gondolom, ez az út jól szolgálja a Csó-tóhoz kilátogató kanizsaiakat, s azokat is, akik turistaként, két keréken keresik fel városunkat. Azt szokták mondani, most már el lehet jutni a belvárosból a Csónakázó-tóhoz kerékpárúton, s ehhez hozzátenném: a peremterületekről is – fogalmazott Tóth Nándor, Nagykanizsa alpolgármestere.

Az ünnepélyes átadón Balogh László, a humán bizottság elnöke köszöntőjében kiemelte, az ilyen és ehhez hasonló projekteknek is köszönhető, hogy a Giro harmadik szakaszának befutója Nagykanizsán lesz.

– A Girora való felkészülés feladatában a legfontosabb és legnehezebb a szemléletváltás.  Ehhez kell, hogy legyenek minőségi figyelemfelhívó események, s a kerékpározáshoz kapcsolódó baráti történések. S kell az az infrastruktúra, amiben jól állunk, hiszen 17,6 kilométer kerékpárút van a városon belül, s most egy új, egy kilométeres szakasznak örülhetünk – mondta Balogh László.

Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő beszédében hangsúlyozta: a Csónakázó-tónál elkészült fejlesztések és a városban jelenleg is folyamatban levő útfelújítások mind azt bizonyítják, hogy a Muraföldét érintő, állami támogatású beruházások nem álltak le, sőt, hamarosan a kanizsai sportcsarnok építése is elkezdődhet.

– Megújult a Sugár út, a Hunyadi utca, a Zrínyi utca és Kiskanizsán is újultak meg utak. Óriási fejlesztés indult el, ami nem túl látványos, mert csak az utak minősége és a vízellátás, valamint egyéb szolgáltatások biztonsága növekedett ezzel. De nemsokára jön a sportcsarnok, jön a kolostor felújítása, és lépésről lépésre a következő években, ha a megfelelő módon és ütemben tudjuk végezni a munkát, jönnek a nagyberuházások – hangsúlyozta a politikus.

Néhány nappal később újabb fejlesztést avattak Kanizsán: a Csó-tó köré épített, majdnem öt kilométeres futó- és kerékpáros sétányt. Ezt Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő és Dénes Sándor polgármester adta át a város egyre gyarapodó sportos társadalmának. A szabadidőpark ékköve mindazokat szolgálja – a nemrégiben elkészült élményjátszóparkkal, szabadtéri fitneszelemekkel, s a felújított kilátóval együtt –, akik a szabadidejüket aktívan szeretnék tölteni. A sétányt a kanizsai bringások és futók is megünnepelték: ők kerékpárjuk kerekeivel és cipőjük nyomával szavaztak a Csó-tó mellett... A próbakör jól sikerült. Big like, Nagykanizsa!



Fotó: Gergely Szilárd

– A magyar turizmus aranykorát éli, soha ennyi turista és soha ennyi turisztikai fejlesztés nem volt még az országban, mint ma – jelentette ki a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója. Guller Zoltán beszélt arról is, hogy a turizmus stratégiai ágazat, a magyar gazdaság egyik motorja. A magyar turizmus növekedése az elmúlt három évben meghaladta az európai uniós és a világátlagot is. Jelezte, Nagykanizsán az elmúlt 5 évben másfélszeresére emelkedett az ide látogató turisták száma, több mint 12 ezerrel több vendég keresi fel egy évben a várost. Nagykanizsa turizmusának növekedése még a kimagasló magyar átlagot is meghaladja, a fél évtizeddel ezelőtti adathoz képest 63 százalékkal több külföldi vendéget fogadnak a város szálláshelyei. Kétszer annyi osztrák, másfélszer annyi német, olasz és román vendéget regisztráltak, és a magyar vendégszám növekedése is másfélszeres 2014-hez viszonyítva.

Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára, a térség országgyűlési képviselőjeként arról szólt, hogy a Csónakázó-tó 9-10 évvel ezelőtt elhatározott fejlesztései révén egyre inkább az aktív kikapcsolódás célpontjává válik. Nemrég csónakház épült, amely a kajak-kenu sport újjáélesztését segítette, újból van vízibiciklizési és csónakázási lehetőség, profi kerékpárosoknak készült néhány éve mountain bike-pálya, egy magyar-horvát projekt révén pedig a horvát határig új kerékpárutakat jelöltek ki a Murafölde névvel illetett térségben.

Dénes Sándor polgármester felidézte, hogy a horvát-magyar program keretében tavasszal felavatták a tónál a város legnagyobb területű játszóterét, a tó körüli, közel 5 kilométeres, kőzúzalékos sétány pedig a futókat, a sétálókat és a kerékpárosokat egyaránt szolgálja.  

Kanizsa/MTI

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.