Elismerték a szakmák legjobbjait

facebook megosztás

A céhláda kinyitásával kezdődött az ünnepélyes átadó. A rendezvényen részt vett Dr. Parragh László is, aki szerint fontos, hogy Nagykanizsa ma is büszke az egykor itt élő mesterek tradícióira, hagyományaira. – Amikor kinyitjuk ezt a ládát, a céhládát, akkor egy picit megmosolyogjuk a dolgot, másik oldalról viszont tudjuk, hogy ez nem más, mint tradíció. S az embernek az életét a tradíció hihetetlen mértékben befolyásolja. Befolyásolja még a családjának, környezetének, ismerőseinek a köre. Erre azt gondolom, hogy büszkék lehetünk - mondta Dr. Parragh László, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

Az ünnepélyes átadón Cseresnyés Péter miniszterhelyettes, országgyűlési képviselő is köszöntötte az újdonsült mestereket. A politikus szerint követendő példa, hogy a jelentkezők ezt a képesítést nemcsak a maguk boldogulásáért, hanem a jövő nemzedékének támogatásáért is teljesítették. – Nemcsak magukért tették mindezt, hanem családjukért, és azért a szélesebb közösségért, ahonnan jöttek. Azokba a közösségekbe tartoznak, amelyekkel a mindennapjaikat élik. S, ha ők értéket teremtenek munkájukkal, tevékenységükkel, akkor nemcsak saját maguk és családjuk erősödéséhez, emelkedéséhez járulnak hozzá, hanem annak a tágabb közösségnek az erősödéséhez is, ahova tartoznak - fogalmazott Cseresnyés Péter, miniszterhelyettes, országgyűlési képviselő. 

Dénes Sándor hangsúlyozta, minden mai fiatal és diák előtt igazi példaképek lehetnek a mestervizsgát teljesítők, hiszen ők több hónapon keresztül munka mellett készültek a szóbeli, írásbeli és gyakorlati vizsga sikeres teljesítésére. – Ez egy nagy dolog, 39-en tették mindezt. Azt tudni kell, hogy ők felnőttek és család, gyermek és munka mellett vállalták ezt a többletet. Minden elismerésem az övék. Ők igazi példák a fiatalok számára - árulta el  Dénes Sándor, Nagykanizsa polgármestere. Idén először egy szerencsepatkót is kaptak a tanúsítványok mellé a mesterek. A szervezők ezzel az ajándékkal azt fejezték ki, hogy Nagykanizsa büszke legjobb szakembereire, akiket az esetleges külföldi munkavállalás esetén is visszavár. – A mai alkalom volt az első, amikor az oklevelek mellé adtunk egy szerencsepatkót is. Ez pedig egy régi legendán alapul: régen, ha elmentek a mesterréválás előtt a legények külföldre, akkor a saját településükön egy fába beverték a patkót annak jeléül, hogy ők ide vissza akarnak jönni - nyilatkozta  Polay József, Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.  A Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara elismerésben részesítette a nemrégiben a szakmák európai versenyén, a Euroskills-en harmadik helyen végző fiatal kőfaragót, Balogh Krisztiánt is.

 

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.