Erősítik a kerékpáros turizmust a Mura mentén
„A határon átnyúló horvát, magyar kapcsolatok együttműködési lehetőségeket generáltak, kínáltak és kínálnak a jövőben is, mely Letenye város számára a továbbfejlődés érdekében kiemelten fontos.”
Ezért ragad meg a letenyei önkormányzat minden olyan lehetőséget, amely a térséget erősíti. A határon átnyúló Happy Bike elnevezésű programmal is azt szeretnék elérni, hogy minél több turistát csaljanak a térségbe. A kerékpáros turizmus fejlesztésére több mint 300 millió forintot fordítanak, ez 32 kilométernyi kerékpáros hálózatot érint, amely végighalad a Mura árterén is.
– Letenye vonatkozásában ez jelenti, hogy az egyedutai művelődési házat kerékpáros pihenőhellyé alakítjuk. E mellett kerékpározható utaknak a kitáblázását, kijelölését, illetve eszközbeszerzéseket tudjuk a projekt költségvetésének terhére megvalósítani. Magyar oldalon Letenye részéről a költségek közel 130 millió forintot tesznek ki – mondta Farkas Szilárd Letenye polgármestere.
Előadást tart Cseresnyés Péter államtitkár, a Mura-programért felelős miniszteri biztos
„Egy brand építést szeretnénk elérni, azért, hogy bemutassuk ennek a térségnek az értékeit.”
A Mura-programot is ezért dolgoztuk ki, hangsúlyozta az eseményen Cseresnyés Péter államtitkár. A Mura-programért felelős miniszteri biztos elmondta: elsősorban gazdaságfejlesztési célokat szolgál a program, amelynek egyik ága az agrárfejlesztés, a másik pedig a turizmus erősítése, amelyhez jól kapcsolódik a letenyei kerékpáros fejlesztés.
– Számtalan olyan természeti kincsünk van, amit érdemes bejárni gyalog, érdemes bejárni kerékpárral. Ezért kell fejleszteni a kerékpározásnak a minőségét, lehetőségeit kitágítani ebben a térségben. Például azzal, hogy utakat, kerékpáros utakat építünk, kerékpáros utakat jelölünk ki és ezek mentén a vendéglátást, a szálláshelyeket bővítjük – fogalmazott Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő. – Ezzel azt szeretnék elérni, hogy a kirándulók ne csak egy napot, hanem többet töltsenek el Muraföldén.
Cseresnyés Péter hozzátette: a Mura-program keretéből a Zalaerdő Zrt. egymilliárd forint beruházással korszerűsíti kisvasúthálózatát, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park pedig 470 millió forintból indított élőhelyfejlesztési programot a Mura folyó térségében.