Emléktáblát avattak az egykori kultuszminiszter Klebelsberg Kuno tiszteletére, valamint a 90 éve épült kerkaszentkirályi iskola emlékére

facebook megosztás

Az eseményen a Nagykanizsai Tankerület igazgatója, Magyar Ferenc azt mondta, a mostani oktatási rendszer megreformálásához egészen a klebelsbergi gyökerekhez nyúltak vissza.

Sokat köszönhet a magyar oktatás Klebelsberg Kunonak. A kultuszminiszter ugyanis 1922 és 1931 között ötezer, főként falusi és tanyasi iskolát létesített, valamint megreformálta a középiskolai oktatást. A program keretében épült 90 évvel ezelőtt a kerkaszentkirályi iskola is.

- Az Alföld után a letenyei járás volt az egyik legjelentősebb járás, ahol nagyon sok népiskola épült. Nevezetesen 16 új népiskola, és ennek az avatása 1927. november 14-én volt a mai Becsehelyen, az egykori Pola településen – mondta el Bedő Ildikó a Muraszemenyei Általános Iskola intézményvezetője.

Az egykori iskola épületénél rendezett ünnepségen a Nagykanizsai Tankerület igazgatója úgy fogalmazott, a 21. század elején is komoly kihívásokkal kellett szembenéznie Magyarországnak, és nem véletlen, hogy a klebelsbergi gyökerekhez nyúltak vissza az oktatási rendszer megreformálásakor.



 

- Öröm tapasztalni, hogy nő a pedagógus pálya presztízse és elismertsége, az intézményrendszer stabilan működik, van világos jövőkép és olyan feltételrendszer, amely egyszerre szolgálja a diákok és a tanárok érdekeit. Ugyanis ma sem más a cél, mint 90 évvel ezelőtt – mondta el Magyar Ferenc a Nagykanizsai Tankerületi Központ igazgatója.

A megemlékezés után táblát avattak az egykori iskola épületén. Ezzel emlékeztek meg Klebelsberg Kunora, valamint a 90 évvel ezelőtt épült oktatási intézményre.

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.