Helyreigazítási kérelem…

facebook megosztás

„Tisztelt Szerkesztőség!

A 2017. szeptember 15-én megjelent, "Nem volt igény Kanizsán a mecsetépítésre" című írásukban ​valótlanságokat sejtetnek, és több vonatkozásban téves ​állításokat tesznek ​a ​Menedék Egyesület tevékenységével ​kapcsolatban. Kérem, hogy az alábbi információk szerint ​haladéktalanul ​javítsák a szöveget:

- egyik képzésünkben sincs ösztöndíjunk a résztvevők számára

- egyesületi formában működünk

- belügyminisztériumi társfinanszírozással zajlanak a rendvédelmi dolgozóknak tartott képzéseink ​(a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alap támogatásával).​

Kérem szíves tájékoztatásukat, hogy a helyreigazítási kérelemnek eleget kívánnak-e tenni​. ​

Üdvözlettel, Németh Borbála kommunikációs munkatárs”

Eddig a helyreigazítási kérelem, amelynek közlése ezennel megtörtént. S a dolgot le is zárhatnánk ezzel, ha… - nem lenne szükség néhány megjegyzésre. Két héttel ezelőtti írásunk ugyanis nem a Menedékről szólt, hanem másik két szervezet Kanizsára tervezett, de érdeklődés hiányában meghiúsult képzéséről. A tananyag szerint olyan vitára is felkészítették volna a résztvevőket, amelyben egy hagyományosan keresztény kerületben valakik mecsetet akarnának építeni. Cikkünk ténybeli állításait a helyreigazítási kérelem nem cáfolta. Amit viszont igen – az nagyrészt nincs az anyagban, tehát gyanítjuk, Budapestre már egy másik szöveg jutott el…

Egyrészt pontosan megneveztük a Menedék – Migránsokat Segítő Egyesületet, tehát a szervezeti formát illetően nem tévedtünk. Azzal kapcsolatban pedig nem állítottunk semmit, hogy a Menedék milyen forrásokból szervezi a rendvédelmi dolgozók képzését. Abban a részben, ahol erről van szó, ez a mondat szerepelt: „Nemrég derült fény arra is, hogy, szintén nemzetközi forrásokból, bírákat, rendvédelmi dolgozókat „érzékenyítő” tanfolyamokat szerveztek NGO-k, s ilyeneket manapság is indítanak.” Tehát NGO-król írtunk, s nem konkrétan a Menedékről. Az pedig tény, van olyan szervezet, amely nemzetközi pénzből végez ilyen tevékenységet.

S hogy a Menedék találati listája ne nulla legyen, elismerjük, félreérthetően fogalmaztunk: a Menedéknél valóban nincs ösztöndíj a migránsbarát képzésekben, de a szövegkörnyezetből, az előző bekezdésből kiderül, a kifogásolt mondat nem is a Menedékre vonatkozik, hanem a korábban említett Szubjektív Értékek Alapítványra, a meghiúsult kanizsai képzés egyik szervezőjére.

Szóval, nem értjük, hogy mi a Menedék problémája. Talán csak nem az, hogy vidéken sem lehet az embereket palira venni?! Azzal a kifejezéssel pedig végképp nem tudunk mit kezdeni, hogy valótlanságokat sejtetünk – nyilván leírták, cáfolták volna konkrétan, ha lenne ilyen. De csak frázist sikerült puffogtatni.

 

De ha már kapcsolatba kerültünk, picit utánajártunk a Menedék - Migránsokat Segítő Egyesületnek is. Nos, sokat nem is kellett nyomoznunk, az egyik országos lap néhány nappal ezelőtt feltárta: „Soros György Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) hálózatának fizetési listáján szerepel a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület. (Operatív) igazgatója, Kováts András önéletrajza szerint alkalmi vendégelőadó a tőzsdespekuláns egyetemén, akárcsak Örkény Antal, az egyesület elnöke és a felügyelőbizottság egyik tagja, Melegh Attila ugyancsak megfordult már a Central European Universityn (CEU)”.

 

Szögezzük le: mindez nem baj, mindenki azzal üzletel, akivel akar. Csak nem árt tudni. Hogy kikkel is levelezünk.

Péter Árpád

 

                 

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.