Ítéletet hirdetnek a két kislány megerőszakolásával vádolt O. S. bűnperében hétfőn
Ítélethirdetésre viszik hétfőn a Zalaegerszegi Törvényszék elé O. S.-t, aki két kislányt is megerőszakolt: az egyikük – a saját unokahúga – még 10 éves sem volt… A megyeszékhely járásbíróságán pedig internetes csalókat számoltatnak majd el.
Holnap a Zalaegerszegi Törvényszék dr. Gergye Tamás vezette büntetőtanácsa a sértettek érdekére tekintettel zárt tárgyaláson fog majd ítéletet mondani O. S. felett, akit két kislány sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntettével vádol a Zala Megyei Főügyészség. Maga az ítélethirdetés nyilvános lesz, de az ezt követő indokolás már nem. A vád szerint O. S. 2012 augusztusában elhívta a 10. életévét még be nem töltött unokahúgát a szomszédos zalai faluban lakó nagyapjához. A férfi a bicikli csomagtartóján vitte a sértettet, majd a megszokott útról lekanyarodott egy földes útra, ahol egy elhagyatott háznál állt meg. Itt a férfi megütötte a kislányt, majd tiltakozása ellenére közösült vele. A vádlott 2014 júliusában közös albérletbe költözött akkori élettársával és annak gyermekeivel. 2014 augusztusától kezdve, szexuálisan molesztálta élettársának 12. életévét betöltött kislányát. A kislány tiltakozott ugyan, azonban attól tartva, ha szól valakinek, akkor a gyámhatóság elveszi őt és testvéreit édesanyjuktól, ezért a történtekről nem beszélt senkinek. A férfi 2016. november végéig – börtönbe vonulásáig – rendszeresen molesztálta a kislányt.
Internetes csalók a Zalaegerszegi Járásbíróság előtt
Szintén holnap, de már a megyeszékhely járásbíróságán ítél majd Szalai Csabáné dr. Horváth Katalin bíró annak a két zalaegerszegi férfinek a bűnügyében, akik közel 100 hiszékeny embert csaptak be egy, a weben működtetett áruház segítségével.
Az elsőrendű vádlott, S. R. és másodrendű bűntársa, B. gyermekkori barátok voltak. B. terhelt a korábbi évekről már tapasztalattal rendelkezett elektronikai és számítástechnikai eszközök internetes kereskedelmi tevékenységével kapcsolatban, így a terheltek 2014 augusztusában közösen határozták el, hogy alapítanak egy gazdasági társaságot hasonló üzleti tevékenység végzése céljából. B. vádlottal szemben, ebben az időben több büntetőeljárás is folyamatban volt, illetve ezen időszakban szabadságvesztés büntetés hatálya alatt is állt, amely miatt úgy döntöttek, hogy az elsőrendű vádlott S. R. lesz a létrehozott cég tulajdonosa és vezető tisztségviselője is, a társaságot azonban közösen működtetik.
Ennek megfelelően 2014. augusztus 13. napján S. R. megalapította az Elektro-Hardver Mánia Kft-t, amely a cégnyilvántartásba 2014. augusztus 29. napján került bejegyzésre. A cég önálló cégjegyzésre jogosult tagja S. R. lett, az ügyvezetést és a képviseletet ő látta el az egyszemélyes kft.-ben, azonban a vállalkozás bankszámlája felett 2015. február 17. napjától B. vádlott is rendelkezésre jogosult volt. A terheltek az Elektro-Hardver Mánia Kft. tevékenysége keretében, először 2014 őszétől a www.elektro-hardver.eu honlapon, majd 2015 tavaszától a www.video-elektro.eu honlapon webáruházakat kezdtek működtetni, ahol különböző elektronikai és számítástechnikai cikkeket kínáltak eladásra, mindkettejük aktív közreműködése mellett. Az internetes áruházakban a vásárlásra jelentkező vevők egy része a megrendelt termékek ellenértékét az Elektro-Hardver Mánia Kft. bankszámláinak egyikére utalták át vagy fizették be, a megrendelt árucikket azonban nem kapták meg.
Ugyanis a két vádlott, 2014. december 14. napja és 2015. augusztus 6. napja között, az internetes vásárlások során – rendszeres és jogtalan haszonszerzésre törekedve – nem kevesebb, mint 76 sértettet tévesztett meg, ugyanis az általuk eladásra kínált termékek valójában nem is álltak a rendelkezésükre. A vételárnak a sértettek általi kifizetését követően az árucikkeket a részükre nem küldték meg, az sem szándékukban, sem pedig módjukban nem állt, a céljuk kizárólag a sértettek által átutalt összeg megszerzése volt. Nézzünk néhány példát a 76 esetből, hogyan is „működött” a két csaló.
Egy sajószentpéteri sértett 2014. december 13. napján, a terheltek által működtetett www.elektro-hardver.eu honlapon elérhető webáruházból megrendelt egy SEAGATE Backup Plus 4 TB külső merevlemezt. A kedvezőbb ár miatt fizetési módként a vételár előre történő banki utalását választotta, így a sértett elutalt 41.765,- Ft vételárat, továbbá 1.000,- Ft postai költséget a megadott bankszámlaszámra. Azonban a terheltek a megrendelt terméket a sértett részére nem küldték el, különféle kifogásokkal álltak elő, majd utóbb számára elérhetetlenné váltak és az előre átutalt összeget sem fizették vissza. Egy egri lakos is hasonló módon járt pórul: szintén 2014. december 13. napján megrendelt egy SONY Alpha SLT-A77II típusú digitális fényképezőgépet. A kedvezőbb ár miatt fizetési módként a vételár előre történő banki utalását választotta, ezért elutalt 311.560,- Ft vételárat, továbbá 1.000,- Ft postai költséget. A terheltek a megrendelt terméket a sértett részére nem küldték el, ugyancsak különféle kifogásokkal álltak elő, majd utóbb a sértett számára elérhetetlenné váltak és az előre átutalt összeget sem fizették vissza. Szám szerint hetvenhat hiszékeny embert csapott be így S. R. és B. terhelt, 2 millió 804 ezer 253 forintnyi kárt okozva nekik ezzel, amelyből mindössze 100.000,- Ft térült meg csupán. Mindezek miatt összesen 76 rendbeli, különbözőféleképpen minősülő csalás vétségével és csalás bűntettével vádolta meg a két férfit a Zalaegerszegi Járási és Nyomozó Ügyészség.
Papp Attila