Zöld tanév
Megnyitották az ökotanévet a Miklósfai Általános Iskolában. Az intézmény több mint tíz éve tűzte zászlajára a környezettudatos nevelés eszméjét, 2016-tól örökös ökotudatos iskolaként működik. Évente bővülő feladataik között szerepelt már az esővíz hasznosítása, az iskolakert ápolása, tanösvény kialakítása. Az idei ökotanév megnyitóján az elsősök gyümölcsfát ültettek, melyet nyolc évig gondoznak majd.
Kis ünnepséggel kezdődött délelőtt az ökotanév a miklósfai általános iskolában. Az intézmény több mint tíz éve ökoiskola, célja a környezettudatos életvitel megismerése, megértése és kialakítása. – Az iskolában egész éves ökotevékenységi programot készítünk, amiben a legfontosabb szemléletünk az, hogy ne csak beszéljünk róla, hanem a megélt élményeken keresztül tapasztalják meg, mit is jelent az, hogy nem a mának, hanem a jövőnek, fenntartható módon éljünk – fogalmazott Csordásné Gál Izabella tanár.
Az ünnepség után ötödikes mentoraik segítségével fát ültettek az iskola kertjébe az elsősök, a növényt ők gondozzák majd nyolc évig. – Majd veszek neki valamilyen tápot – ígérte a diákok egyike, Lajkó Mihály.
Az idei év célja a takarékosság, az újrahasznosítás gondolatkörének megismertetése a gyerekekkel, de pályázati segítséggel tehetségműhely is indul a miklósfai iskolában. – Az idei év új feladata a Zöld Lábnyom tehetségműhely, amire pályázati úton nyertünk finanszírozást a Nemzeti Tehetség Alapprogramon. Egy húszfős tehetségfejlesztő csapatot hoztunk létre azoknak, akiket kifejezetten a környezetvédelem, a környezettudatos életvitel érdekel, és akik még jobban, az iskolai programokon túl is szeretnének tenni a környezetükért – mondta stábunknak Sebestyén Nikoletta intézményvezető.
A környezettudatos gondolkodás jegyében már hét éve szerveznek településrészi találkozókat is, ezen három városrész, Miklósfa, Palin és Kiskanizsa általános iskolái vesznek részt. Külső partnereikkel, nemzeti parkokkal fenntartott jó kapcsolataik pedig lehetővé teszik, hogy a gyerekek jobban megismerjék a természetet.