Bemutatták a zalai Vöröskereszt történetét feldolgozó könyv második kötetét
Hiánypótló alkotás született a Zala megyei vöröskeresztesek életéről. Mintegy másfél évtizedes kutatómunka eredménye az a könyv, ami a szervezet életét, tevékenységét mutatja be 1945-től napjainkig. – Kiemelném azt a küzdelmet, amit a II. világháború vége után egészen ’59-60-ig tettek a zalai vöröskeresztesek, mert ekkor fogant meg igazán szervezett keretekben például a véradás, a véradó mozgalom, amely elég gyorsan kinőtte magát egy nagy, társadalmi önkéntes mozgalommá – mondta Kovács Tibor, a könyv szerzője.
A könyvbemutatóra olyanok is érkeztek, akik korábban az egészségügyben dolgoztak
A könyv a 2008-ban megjelent első kötet folytatása. A több mint hatszáz oldalas műben a szerző önálló fejezetekben mutatja be a szervezet különféle segítő tevékenységeit, mint például az egészségnevelés vagy a hajléktalangondozás. – Engem nagyon meglepett, hogy ilyen hatalmas anyagot tudott összegyűjteni és feldolgozni – több ezernyi dokumentumot. Ez azt mutatja, hogy mennyire aktív volt a vöröskeresztes élet Magyarországon – fogalmazott Markó Julianna, a Nagykanizsai Kórház Nyugdíjas Klub vezetője.
A könyvbemutatóra olyanok is érkeztek, akik korábban az egészségügyben dolgoztak.– Én 40 évig egészségügyi dolgozó voltam, a kanizsai kórházban voltam dietetikus. Most is aktív tagja vagyok a kórház nyugdíjasklubjának, és hallottuk, hogy könyvbemutató lesz a Vöröskereszt munkájáról, és a klubvezetőnk volt az, aki a háziasszony tisztjét betöltötte. Úgy gondoltuk, hogy ez nagyon érdekes téma, mert a mi városunkat is érinti – nyilatkozta Mosdósi Józsefné.A könyvet a szerző azoknak ajánlja, akik szeretnének átfogó képet kapni a napjainkban is aktívan működő szervezet történetéről.