Távozik Gabala Krisztián Nagykanizsáról

facebook megosztás

A továbbiakban nem Gabala Krisztián irányítja az FC Nagykanizsa NB II-be frissen feljutott csapatát. A bajnokcsapat vezetőedzője a közösségi oldalán jelentette be a távozását, úgy fogalmazott, felette álló okok miatt hozta meg ezt a döntést. A tréner két évet dolgozott a piros-kékeknél. 

A tapasztalt vezetőedző 2024. júliusában vette át a nagykanizsai csapat irányítását. Vezetésével a kanizsai csapat 2025-ben és 2026-ban is megnyerte az NB III. Dél-Nyugati csoportját. Az első év végén a Karcag ellen drámai körülmények között tizenegyesekkel kikaptak a kanizsaiak az osztályozón, idén viszont a Cigándot legyőzve 24 év után ismét feljutott egy dél-zalai csapat a másodosztályba. 

Gabala Krisztián összesen 70 tétmérkőzésen (60 bajnoki, 4 osztályozómeccs, 6 kupamérkőzés) irányította az FC Nagykanizsát. A piros-kékek a két bajnokicímmel záruló idény találkozóiból 44-et nyertek meg, tizenegyszer játszottak döntetlent és mindössze ötöt veszítettek el. 

Kedves nagykanizsai futballt szerető emberek, ezúton szeretnék tájékoztatni mindenkit, hogy ez a gyönyörű nagykanizsai időszakom a mai nappal véget ért.😔

Felettem álló okból kényszerültem meghozni ezt a döntést!❤️

Köszönettel tartozok mindenkinek, aki támogatott és hitt bennem ebben a két évben!🙏🏆🥇

További sok sikert kívánok a másod osztályhoz!

Hajrá Kanizsa! ❤️💙❤️💙

üzente a nagykanizsaiaknak Gabala Krisztián a közösségi oldalán. 

A kanizsai klub nyílt levélben köszönte meg a munkát a csapatot sikerre vezető edzőnek:

Köszönünk mindent, Mester! 🙌

“Két éve egy történet elkezdett mesébe illő szálat fonni a nagykanizsai labdarúgás életében. Új edzővel, de a régi céllal indultunk el egy közös úton Gabala Krisztiánnal, akinek neve immáron örökre beíródott a nagykanizsai labdarúgás történetének könyvébe.

Mester!

Most véget ér egy utazás, aminek nem utasa, hanem kapitánya, kormányzója voltál az elmúlt két évben. Az első perctől kanizsai akartál lenni, bár családod, otthonod, a felépített egzisztenciád Diósdhoz kötött, velünk akartál lenni és nem csak egy állomásként tekintettél a feladatra, hanem életcéloddá vált, hogy megadd ennek a közegnek, amire évtizedek óta vágyott. A sikert, az örömet, az okot a büszkeségre!

Otthon akartad érezni magad a szebb napokat is megélt Olajbányász-stadionban. Ötleteiddel, kéréseiddel gazdagítottál minket, gazdagítottad a klubot. Az voltál, akihez öröm volt bemenni az irodába, lehetett a csapat bármilyen formában, Te nyugodt voltál… „a munkát beletetted, beletette a CSAPAT is, az EREDMÉNY jönni fog”….nyugtattál mindenkit.

És mi megnyugodtunk, mert hittünk Benned, hittünk abban a munkában, amit az elmúlt években elvégeztünk. És igazad lett.

Aki bajnoki címet tud nyerni az JÓ EDZŐ…

Aki fel tud állni egy vesztes osztályozó után az ELTÖKÉLT, ERŐS EDZŐ…

Aki újra bajnok lesz, majd az osztályozót is sikerrel veszi az egy MEGALKUVÁST NEM TŰRŐ, RENDÍTHETETLEN SIKEREDZŐ, EGY ARANYKOVÁCS…!

Egy bajnokcsapatnál elengedhetetlen, hogy a közösség jó legyen. TE felépítetted a bajnok közösséget az egyéni érdekeket hátra hagyva, egységes családdá formáltad a csapatot. Akinek inspirációra volt szüksége, abból is képes voltál kihozni a maximumot. Akit védeni kellett, azt oltalmaztad, mentorként kísérted a fiatalokat és adtad meg kanizsai nevelésű srácoknak azt, ami keveseknek adatik meg. Nevelőegyesületükkel a csúcsra jutottak.

Most utunk kettéválik, de Te mindig Kanizsa része maradsz.

A rád váró csata már elkezdődött, de Bajnok vagy és a bajnokok mindig győznek!”

A kanizsai klub egyelőre még nem jelentette be a távozó vezetőedző utódját. A Kaposvári Rákóczi oldaláról származó információink szerint Gabala Krisztián helyét Jeney Gyula veheti át, aki a kanizsaiak riválisát irányította az előző szezonban. 

KÁLOVICS Tibor 

Fotó: Kanizsa Médiaház - Szalai Szilveszter -  archív

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.