A mesterséges intelligencia új lehetőségeket teremthet a munkaerőképzésben
A mesterséges intelligencia (MI) szerepe a munkaerőképzésben jelentős támogatást nyújthat a nyugat-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásainak kezelésében – mondta Palkovics László, a mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos Zalaegerszegen, a ZalaZone Járműipari Tesztpályán.
Kiemelte, hogy jelenleg is dolgoznak egy olyan programon, amely lehetőséget biztosít a munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévő emberek számára, hogy high-tech környezetben is megállják a helyüket. Mindez különösen fontos, hiszen Magyarország iparának 70 százalékát csúcstechnológiát alkalmazó ágazatok alkotják, amelyekben megfelelően képzett munkavállalókra van szükség.
A cél az, hogy az MI-alapú képzési rendszer minél szélesebb körben elérhető legyen. A program kidolgozásában munkavállalói szervezetek, kisebbségi képviseletek, valamint az oktatásmódszertan és mesterséges intelligencia területén dolgozó egyetemi szakemberek is részt vesznek.
Horváth János Sándor, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság vezetője hangsúlyozta: kiemelt feladatuk a hátrányos helyzetű csoportok támogatása, munkaerőpiaci esélyeik növelése. Ezért örömmel csatlakoztak a kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy Zala és Vas vármegyében élő, többségében roma származású emberek is bekapcsolódhassanak a high-tech iparág működésébe és fejlesztésébe.
szakmatszerzek.hu