Nincs mobilozás az iskolákban – Nemcsak a szülők, de a diákok sem ellenezték az új szabályt

facebook megosztás

Pozitívak a visszajelzések az iskolai telefonhasználat betiltása kapcsán mind a szülők, mind a pedagógusok részéről, de a diákok számára sem okozott nehézséget eddig az új szabály. Szabó Erzsébet, a Hevesi-iskola igazgatója szerint, a rendelet jó hatással lehet a gyerekek teljesítményére, amit a stábunknak nyilatkozó helyiek is megerősítettek.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, szeptembertől a diákok nem használhatják tanítási időben a telefonjaikat, de a tanárok is csak rendkívüli esetben vagy oktatási céllal vehetik kézbe a mobilokat. Stábunk a Hevesi Sándor Általános Iskolában forgatott. Szabó Erzsébet igazgató elmondta, az új szabály bevezetése nem okozott nehézséget, hiszen a gyerekek eddig sem használhatták tanórán a készülékeket.

– Törvény van rá, hogy a telefonokat el kell reggel venni és amikor mennek el, akkor adjuk oda. A szülők ezzel egyetértenek. Már mi is gondolkodtunk ezen korábban, tehát már tervben volt, hogy mi is meglépjük. Tudom azt, hogy a városban három általános iskola már évek óta begyűjti, sőt, négy, és pozitív tapasztalatokat kaptam az ottani igazgatóktól, és mi is terveztük – árulta el Szabó Erzsébet, a Hevesi Sándor Általános Iskola igazgatója. 

A gyerekek telefonjait az intézmény egy zárható szekrényben, osztályok szerint rendszerezve tárolja tanítási időben, így a mobilozás sokak szerint nem vonja el a diákok figyelmét a tanulásról. Farkasné Fehér Gyöngyitől azt is megtudtuk, egyes iskolákban már évekkel ezelőtt is voltak hasonló szabályok.

teló

– Nekem már nem járnak iskolába a gyerekeim, de egyébként támogatom az ötletet. Mikor még ők jártak – már akkor is – az általános iskolában már nem lehetett használni. Nálunk hozott az iskola egy olyan szabályt, hogy reggel a gyerekeknek le kellett már akkoriban is adni – tudtuk meg Farkasné Fehér Gyöngyitől. 

Szalavics Éva szerint így akár jobb jegyeket is szerezhetnek a tanulók, azonban kiemelte, a diákok meg fogják találni a kiskapukat, hogy mobilozhassanak.

– Azért valamilyen szinten jó, mert az órára figyeljenek, ne a telefont nyomkodják, de ez emberfüggő. Valaki még akkor megtalálja a módját, hogy telefont nyomkodjon – fogalmazott Szalavics Éva.

Mások szerint ez felháborodást válthat ki a diákokból, azonban a szabályt ennek ellenére is mindenki támogatja, mondván, hosszú távon pozitív hatásai lesznek.

– A tanulmányaikra igen, viszont azért a szünetekben szerintem egy kicsit engedélyezhetnék – tette hozzá egy helyi lakos. 

A telefonhasználat betiltásának pozitív hatásai kapcsán több felmérés is készült korábban, amelyek megerősítették, hogy az a diákok teljesítményének javulását eredményezi. A témával bővebben foglalkozunk új magazinműsorunk, a #fiatalok első adásában.

T.CS.

(Kép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.