Érvényesült a papírforma a férfi kosárcsapatnál

104-63 arányú vereséget szenvedett a PVSK-tól a Hepp Kupa második fordulójában a Kanizsa KK férfi kosárlabdacsapata. Lovkó Csaba tanítványai másfél negyeden keresztül tartották a lépést esélyesebb ellenfelükkel, a pécsiek ezután folyamatosan növelték a különbséget és végül fölényesen győztek.

kosár

A Kanizsa Tv tudósítása a képre kattintva érhető el.

Az esélyesebb Nagykőrösi Sólymok legyőzését követően a kupasorozat egyik legnagyobb favoritja látogatott a Kanizsa Arénába. A hazaiak jól kezdték a találkozót és többször is vezettek a másodosztályban élcsapatnak számító ellenfelükkel szemben. A pécsiek az első negyed végén hatékonyabban dobtak és 24-17-es vezetésre tettek szert. A Kanizsa ebből a hátrányból könnyedén visszajött és több alkalommal is karnyújtásnyira volt az előny visszaszerzésétől. A játék képében egy időkérés hozott változást, a PVSK védekezése összeállt ás folyamatosan megakadályozták a dél-zalai pontszerzéseket. A korábbi válogatott Horti Bálinttal felálló vendégek a nagyszünetre 49-34-es vezetéssel vonulhattak, majd folyamatosan távolodtak az elfáradó Kanizsa KK-tól. A meccs második felében már csak az eredmény volt kérdéses, végül 104-63-as vendégsikerrel zárult a találkozó. A hazaiak legeredményesebb játékosa Koma Dániel volt 19 ponttal, a vendégeknél öten is 10 pont felett dobtak. Vereségével búcsúzott a Kanizsa KK a Hepp Kupa idei küzdelmeitől, Filák Tamás és társai legközelebb pénteken lépnek pályára a CVSE Vulkán Fürdő ellen az NB II-ben.