Az internetes csalások megelőzése a Kibeszélő fókuszában

facebook megosztás

Az internetes csalások lesznek terítéken ezúttal a Kibeszélőben. A Kanizsa TV magazinműsora ma este olyan témát feszeget, amely sokakat érint. A Híradónk után kezdődő beszélgetésben a rendőrség szakemberei adnak tanácsokat, annak érdekében, hogy ne váljunk áldozattá. A statisztikák szerint pár tízezer forintos tételtől kezdve több 10 milliós károkkal jár a figyelmetlenség, mely sok esetben kapzsisággal párosul. Az internetes csalók az online térben ma már egyre precízebb és kifinomultabb módszerekkel dolgoznak.

Több esetben azok is áldozatul esnek, akik tájékozottak a témában – mint például a Kanizsa Médiaház ügyvezetője. Tar Mihály magánemberként szenvedett jelentős anyagi kárt, a beszélgetésre érdemes odafigyelni, a szakemberek számos olyan tanácsot adnak, amelyre, ha odafigyelünk, elkerülhető az áldozattá válás.

– Egy lenne a kérésünk mindenki felé. Hogy legyenek körültekintőek. A banki különleges adataikat ne adják meg senkinek. Főleg ne telefonon. Még akkor se, ha a bank telefonszámát jelzi ki a telefonunk, mert az is elképzelhető, hogy a telefonszámot is klónozzák, amiről minket hívnak. A csalók leleményessége határtalan, és megpróbálnak mindenkit megkárosítani, sajnos sikerrel – mondta el Berke László rendőr ezredes.

A szóban forgó esetek annak idején az úgynevezett unokázós csalásokkal kezdődtek, azóta egyre inkább tökéletesedett a szélhámosok módszere. Hihető beszélgetések, hihető telefonszámok, hitelesnek látszó internetes portálok viszik tévútra az embereket. Ezen bűncselekmények nagykanizsai elszaporodása az elmúlt év végétől datálható. 

–A leggyakrabban előforduló módszer amikor a magát banki ügyintézőnek kiadó személy hívja fel a sértetteket azzal, hogy gyanús tranzakciót észleltek a számláján, és kéri ehhez a bankkártya adatok megadását. És kéri az anydesk program letöltését a számítógépre, amivel ők tulajdonképpen átveszik a számítógép felett az irányítást – nyilatkozta Dänhardt Alexandra rendőr alezredes.

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság specialistája az internetes csalók témakörében Lakatos Beáta rendőr zászlós. Mint fogalmazott: az észlelt probléma esetén a gyorsaság a legfontosabb.  

– A rendőrségi feljelentés is nagyon fontos ebből a szempontból, hogy minél gyorsabban megtörténjen. És akkor egy hiteles utalás igazolás alapján mi el tudjuk kezdeni az intézkedést a kedvezményezett bank felé. hogy az utalást állítsák meg, zárolják az adott számlát, és ezzel próbáljuk biztosítani a pénzt – árulta el Lakatos Beáta rendőr zászlós.

A Kibeszélő mai adásában még számos hasznos információt kaphatnak nézőink, a mai világban sajnálatos módon nagyon divatos internetes csalások ügyében, de az is kiderül, hogy a műsor vezetőjét hogyan sikerült átverni.

V.A.

(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.