A stressz kezeléséről és a túlgondolkodás káros hatásairól kaphattak tájékoztatást a HSMK-ba látogatók
Szabó Virág természetgyógyász szerint az emberek zöme nem képes pihentetni az agyát és folyamatosan a problémáin gondolkodik, mindez ráadásul ma már egyre több fiatalt érint.
Statisztikai adatok szerint a magyarok mintegy fele szembesül stresszes helyzetekkel a hétköznapjai során. Ezek jelentős részét a túlgondolkodás eredményezi. Ebben az állapotban az emberek nem képesek pihentetni az agyukat és folyamatosan a problémáikon gondolkodnak. Szabó Virág az előadásai során olyan technikákkal igyekszik megismertetni hallgatóságát, amelyek csökkenthetik a stressz és a túlgondolkodás mértékét. Az egyik legfontosabb pontnak a meditáció elsajátítása számít.
– Az emberek fejében ez egy megszokott, misztikus, egzotikus gyakorlat, amit csak a tibeti szerzetesek tudnak elsajátítani. Ez persze nem így van, azt gondolják, hogy zenmester módjára ülnek, teljes csendben, pedig ez nem erről szól. Nyilván gondolatok bekúszhatnak, csak nem mindegy, hogy milyen számban –mondta el Szabó Virág, kineziológus-természetgyógyász.
A stresszes életmód leginkább az aktív korú munkavállalókat, családfenntartókat érinti, de a szakember szerint egyre több fiatal küzd szorongással és pánikol a hétköznapi teendői miatt. A probléma helyes megítélése és kezelése az évtizedek alatt egyre inkább bekerült a hétköznapokba, így az emberek képesek beszélni gondjaikról és szakember segítségét kérni.
–Tapasztalaton szerint azért a húszévesek nyilván nyitottabbak, ők már jobban informáltak ezekben a kérdésekben, de nem lehetetlen, hogy az ötvenéveseket is most már érdekli. Egyre elterjedtebb akár a meditáció, a stresszoldó gyakorlatok. Sokan érzik a szükségszerűségét, úgyhogy ez megkönnyíti a dolgunkat – tette hozzá Szabó Virág.
Szabó Virág prezentációban kitért arra, hogy a mindennapi stressz olyan betegségekben is megmutatkozik, mint a magas vérnyomás, a viszketegség és a gyomorfekély.
K.T.
(Borítókép: Kanizsa TV)