Átadták a Polgár Judit Módszerhez szükséges eszközöket
Ahogy arról még júniusban hírt adtunk, a pedagógusok a háromnapos képzésen a Tuxera-Aquaprofit Nagykanizsai Sakk Klub felajánlásának köszönhetően ingyen vehettek részt. Miután a tárgyi és az elméleti feltételek is adottak, a 2022-2023-as tanévben már használhatják Kanizsán a programot.
12 környékbeli intézményből 32 pedagógus sajátította el a Polgár Judit Módszer alapjait. A program szakmai vezetői elmondták, nem kell tudni ahhoz sakkozni, hogy a játékos tudásmegosztásra épülő tematikát hasznosítani tudják a tanítók. Vild Renáta sem ismerte a játék lépéseit, mégis úgy érzi, magyarórán alkalmazni tudja a tanultakat.
– Nagyon sok mindenre kiterjedt ez a képzés. Én magyart tanítok harmadik osztályos gyerekeknek, próbáltam úgy feltérképezni a kapott információkat, hogy milyen téren tudom ezt az én tantárgyamba beépíteni. Közvetlenül a mondatfajtáknál, mivel most ott fogunk kezdeni, a kérdő, kijelentő mondatoknál abszolút beépíthetők a bábfigurák – nyilatkozta Vild Renáta, a Kiskanizsai Általános Iskola tanítója.
A szervezők folytatásként az óvodapedagógusok számára is biztosítanák a kurzust, ezzel segítve az utánpótlásképzést.
– Ma már a sakk, a sakk fejlődése annyira felgyorsult, hogy 4-5 éves korban elkezdik az igazán nagy sakkozóvá nevelést a gyerekeknél. Mi úgy gondoljuk, hogy ez a későbbiekben sokat fog érni, ha elkezdjük az óvodában, akkor az iskolában, az első és a második osztályban is sokat fog segíteni a gyerekeknek. S nem csak a sakk szempontjából, hanem mindenféle más tanulmányaik szempontjából is – fogalmazott Nádasi Tamás, a Tuxera-Aquaprofit NSK elnöke.
A módszer feltalálója, Polgár Judit levélben köszöntötte a résztvevőket. A nyolcszoros sakkolimpikon leírta: Nagykanizsa a hazai sakkélet legerősebb vára. Ezt az erődöt erősítheti tovább, hogy a jövőre is gondolnak a bajnokcsapat vezetői.
M-B.GY.
(Borítókép: Kanizsa TV)