Pék Pálra emlékeztek a könyvhét első eseményén

facebook megosztás

 A Pék Pál breviáriumban az érdeklődők a nagykanizsai költő több írását is olvashatják. Pék Pál 2008. július 24-én hunyt el.

Aki ismerte, az tudja, hogy Pék Pál egy jelenség volt Nagykanizsán – fogalmazott Czupi Gyula, a városi bibliotéka igazgatója. Pék Pál jelen volt a Kanizsa Újság, a Pannon Tükör és a helyi televíziózás kezdeténél is, egész életében aktívan részt vett a helyi közéletben.

– Ő volt az a nagykanizsai szerző, akinek még életében a munkásságáról megjelent monográfia. Ebben nekem is részem volt, hogy megjelent, kiadóként segíthettem ezt. Láthattuk a Pannon Tükör szerkesztőjeként, talán ez volt a legfontosabb kezdeményezése, ami máig élő. Ott láthattuk, ahogy megpróbálta szervezni a helyi szerzőket is, hogy minél többen jelenjenek ott meg. Nyilván volt egy mércéje, amit próbált érvényesíteni – mondta Czupi Gyula, a Halis István városi Könyvtár igazgatója.

Kardos Ferenc elmondta, aki elolvassa a kötetet, az nem csak az irodalomtörténészről tudhat meg többet, hanem abba a korba is betekintést nyerhet, amelyikben a szerző alkotott. A gyűjtemény Pék Pál hagyatékából a kéziratai, levelezései, dokumentumai egy részének feldolgozását is tartalmazza.

 – Attól függően, hogy hol, milyen helyzetben ismerték meg, mint tanára volt vagy társa volt vagy költő volt, aki próbált a költőtársain javítani, vagy jó vagy rossz véleménnyel voltak róla. Én szeretem azt megmutatni, amikor Pék Pali nagylelkű volt. Például Takács Lászlóval, aki költőtársa volt, tanártársa volt, és nemhogy irigy lett volna, hanem megszerkesztette a válogatott kötetét Takács László költő, tanárnak – fogalmazott Kardos Ferenc, a Halis István Városi Könyvtár igazgatóhelyettese.

Pék Pál életéről és munkásságáról digitális formában a nagykar.hu-n bővebben lehet olvasni.

K.V.

(Borítókép: Kanizsa TV)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.