Nagykanizsán is bemutatták: A Fejezetek egy sorskönyvből I. - Trianontól a rendszerváltásig című könyvet
A 21. századi ember kihívásaira keresi a megoldási lehetőségeket a 4K Alkotói Kör. A társaság előadásait, tanulmányait tartalmazó, nemrég megjelent kötetet csütörtökön Nagykanizsán is bemutatták.
A Fejezetek egy sorskönyvből I. - Trianontól a rendszerváltásig címmel megjelent műben a magyar tudományos élet jeles képviselőinek tanulmányai, útkeresése olvasható. A Halis István Városi Könyvtárban tartott könyvbemutatót az alkotói kör egy lelkes követője, szervezte.
– A budapesti 4K Alkotói Kör, ami a Kiutat Kereső Kutatókat jelzi, ők rendszeresen tartanak előadásokat, amelyekre én járok. A járványidőszak alatt a korábbi előadásaikat, írásaikat összefoglalták egy tanulmánykötetbe, mely most jelent meg – mesélte Kiss László a kanizsai könyvbemutató szervezője.
A kötet hat fejezetben foglalkozik például a Trianon utáni időkkel, a globalizáció hatásával, az EU szerepével, de egy rész szól a jövőképek kialakításáról, a közgazdaságtan kötelességmulasztásáról, valamint arról is olvashatnak az érdeklődők, hogy a szerzők szerint végre a saját kezünkbe kell venni a sorsunk irányítását.
– Mi azt szeretnénk, hogy a jövővel foglalkoznánk, nem a múlton való rágódással, s valóban keresnénk a közösségi kibontakozás útját, a megosztottság helyett – fogalmazott Németh István a könyv szerkesztője.
A 4K Alkotói Kör megalakulásának apropója egyfajta elégedetlenség, hiszen mint mondták: a rendszerváltáskor, nem az történt, ami a szándékban benne volt.
– A saját valóságunkat nem éljük meg jól, nem jól értelmezzük. Most a legújabb, hogy beszélünk Európa jövőjéről, mindenki azt hiszi, majd az történik, mint eddig. Nincsenek valós elképzeléseink arról, hogy igenis sokfajta lehet ez a jövő, azt próbáljuk meg végiggondolni, hogyan lehet alkalmazkodni. Nem csak megérteni kell, hanem felkészülni a jelentős változásokra. Ez óriási tét, úgy gondoljuk ez jelentősebb változás lesz az életünkben, mint a rendszerváltás – mondta el Szegő Szilvia a könyv szerkesztője.
A tabu és előítélet nélküli problémalátás és igazságkeresés szokatlan a „politikailag korrekt” elbeszélésmód tengerében – olvasható a könyv ajánlójában. Az értékrendszerét védő közösség sorsának alakításáról a tanulmányokban kutatók, mérnökök, filozófusok osztják meg gondolataikat az olvasókkal.
K.V.A.
(Képek: Kanizsa TV)