A festőkkel folytatódott a mestervizsga

facebook megosztás

A képzést záró, háromlépcsős számonkérés első pontja a gyakorlati tudás bemutatása volt.   A szakmák csúcsának számító megmérettetésig idén hat festő jutott el.

Mindennek pontosan stimmelnie kellett a 180 órás mesterképzés gyakorlati vizsgáján a ZÁÉV nagykanizsai oktatóműhelyében. A festőknek több különböző feladatot kellett megoldaniuk. – Díszítőfestéstől kezdve a masszamunkáig, folyékony tapéta, plasztikus vonalazás mind szerepelt a vizsgán, tehát ez egy összetett munka, ami itt készül - fogalmazott Budai Ferenc vizsgaelnök.



Több feladatot kellett megoldaniuk a vizsgázóknak

A presztízs mellett a szakemberek számára azért is fontos a vizsga teljesítése, mert a szakképzési törvény előírásai szerint gyakorlati oktató csak az lehet, aki mester címmel rendelkezik. Ez egy nagyon jó szakma most, mivel kevesen vagyunk, viszont az igény egyre nagyobb, különösen a szép munkára. S ezért is kellenek a mesterek. S azért is, hogy a jövő generációját legyen ki megtanítsa, hogy az a kevés diák, aki jelentkezik, minél jobb szakember legyen. Fontos, hogy minél magasabb színvonalon tudják ezt a szakmát művelni, mivel ez egy nagyon szép, díszítő szakma. Ugye, mindig a festő az utolsó, s talán rájuk is van a legnagyobb szükség - említette Sipos István.

A mestervizsga sikeres teljesítésével a szakemberek jogot kapnak arra, hogy tanulókat fogadhassanak vállalkozásukban. A gyakorlati feladatok után a számonkérés írásbeli és szóbeli megmérettetéssel folytatódik.

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.