Ökosodjunk!

facebook megosztás

A szelektív hulladékgyűjtés, az anyagtakarékosság és az újrahasznosítás fontosságára hívta fel több száz óvodás és iskolás figyelmét a Fenntartható Jövőért Egyesület.

A cél az volt, hogy a gyerekekben kialakuljon az ezekre való önkéntes hajlandóság, vagyis a környezettudatosság. A kanizsai szervezet Ökosodjunk elnevezésű programjának fő célcsoportja azért a gyermekek voltak, mert ők fogékonyak minden újra, különösen, ha arról a korosztályuknak megfelelően, interaktív módon és élvezhetően kapnak információkat. Új papírt készítettek a régiből, valamint mesébe ágyazva hallhattak a szelektív hulladékgyűjtésről a gyerekek a Rózsa-óvodában. A műanyag, a papír, az üveg és a veszélyes hulladék gyűjtésének módjáról és fontosságáról Erdő anyó mesélt a kicsiknek.  - Rettenetesen fontos egy óvodában, amikor a jövő generációját neveljük, hogy milyen értékeket adunk nekik. Nagyon fontos, hogy a mindennapokban már úgy neveljük, úgy szoktassuk ezeket a gyermekeket, hogy például minden csoportban a hulladékot szelektíven gyűjtjük. Ám ezekhez a szokásokhoz kellenek ezek az alkalmak is. Ilyenkor egy kis meseszerű történettel valósul meg a gyermekek számára a gyakorlat, feleleveníthetik a tudásukat vagy kiegészíthetik azzal, amiben eddig még bizonytalanok voltak - mondta el Erdős Sándorné a Rózsa-óvoda tagóvoda vezetője.

A gyermekek színező füzetet is kaptak, melyet hazavihettek. Ezzel a családot, vagyis a társadalom szélesebb rétegeit is bevonhatják a szelektív hulladékgyűjtésbe. Ez már a Péterfy-iskola, ahol az alsósok filmet néztek a témáról, majd vetélkedtek a hulladékgyűjtés kérdéskörében. A Nézz szembe a szemeteddel! elnevezésű programon már a biohulladékok elkülönítése, illetve a tudatos vásárlás is téma volt. - Ahhoz, hogy eredményt érjünk el, nem elég szelektíven gyűjteni a hulladékot, hanem csökkenteni kell. Az a lényeg, hogy minél kevesebb hulladék képződjön, mert akkor egyre kevesebb szemét keletkezik, amely már semmire nem jó, ami nem forgatható vissza. Én igazából ebben látom a lehetőséget, hogy kicsit tudatosabban kerüljük azokat a dolgokat, amelyek túlzottan vannak csomagolva, és nem tudom eldönteni, hogy az a csomagolás hová kerüljön - fogalmazott Őri Sándorné a Péterfy-iskola pedagógusa. A nevelési, oktatási intézményekben megvalósult projektek a Fenntarthatósági Témahét programjához is kapcsolódtak.

 

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.