#madarak

Legalább 63 707 sirály volt az országban november 15-18. között - összegezte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a különböző…

Kilencedik alkalommal figyelték meg hazánkban. Magyarországon rendkívül ritkán látható madárfajt, egy rezneket figyeltek meg a Körös-Maros Nemzeti…

Újabb tizenhat vonuló parti madárfaj, köztük Magyarországon is átvonuló faj került át magasabb fenyegetettségi kategóriába a Természetvédelmi…

Eddig Európában is csak kétszer azonosították. A szegedi Fehértavi Ornitológia Tábor munkatársai 2024. november 1-jén hazánk legújabb madárfaját,…

Csupán 6000 példány van belőle a világon.  Október 14-én egy Magyarországon rendkívül ritkán látható madárfajt, lilebíbicet figyeltek meg a…

Meglehetősen bizalmas, olykor méterekre megközelíti az embert. A sárgafejű királyka a tüzesfejű királykával együtt a legkisebb hazánkban előforduló…

A vörös gém a Kis-Balaton egyik különlegessége: nyakáról kapta nevét a gémes kút. A gémeskút névadója a vörös gém A Kis-Balaton területén…

A madárnak úgynevezett leucizmusa van, amely megakadályozza, hogy a pigment, különösen a melanin, a madár tollán egyenletes eloszlásban helyezkedjen…

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez (MME) a nyár utolsó hónapjában rendszeresen érkeznek aggódó bejelentések arról, hogy az emberek…

A madarak itatására igen, az etetésükre viszont nincs szükség a nyári, kánikulás időszakban. Az itatással együtt fürdőzési, felfrissülési lehetőséget…

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kéri a lakosságot, hogy sehol, semmivel ne etessék a vízimadarakat. A vízimadarak…

A barna kányának (Milvus migrans) Zala vármegyében több évtizede nem volt ismert fészke, csak revírjei voltak számontartva. Idén tavasszal…

Újabb 100 000 hektáron tervezi javítani az Agrárminisztérium (AM) Magyarország természeti területeinek állapotát, az erdőkre pedig a korábbiaknál…

A postaládákban fészkelő széncinegék védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME); a tájékoztatás szerint…

A sasszinkronnak nevezett megfigyelés a lehető legpontosabb képet mutatja az itt tartózkodó ragadozómadár-fajokról és ezek egyedszámról. Elkészült…

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.