Fokozott figyelem a nyári forgalomban

facebook megosztás

Elkezdődött a nyári vakáció és a szabadságolások időszaka, ezért jelentősen megnőtt a forgalom a gyorsforgalmi utakon és a főbb közlekedési útvonalakon. A szakemberek szerint a nagy meleg és a hosszabb utazások fokozott figyelmet igényelnek a közlekedőktől.

A nyári időszakban sokan indulnak útnak nyaralás vagy kirándulás céljából, ezért a déli tengerpartok felé vezető tranzitútvonalakon is sűrűbb a forgalom. A térségben különösen a 74-es főút és az M7-es autópálya számít forgalmasnak. A megnövekedett járműszám nagyobb koncentrációt követel a közlekedőktől, hiszen ilyenkor nő a balesetek kialakulásának kockázata.

- A nagy meleg miatt vezetés közben sokszor lankadhat a figyelem és a reakcióidő is megnövekedhet, mely miatt gyakrabban következhet be az úgynevezett ráfutásos, a követési távolság nem megfelelő megválasztása miatti balesetek, illetve az elsőbbségadási szabályok megszegéséből adódó balesetek. Éppen ezen ok miatt is, aki hosszabb útra megy, javasolt, hogy többször álljon meg pihenni, tornáztassa meg végtagjait, frissítse fel magát. Mindig gondoskodni kell a megfelelő mennyiségű folyadékpótlásról, és fel kell készülni az esetlegesen kialakuló, akár több órás forgalmi torlódásokra is - mondta el Pál-Tóth Evelin, a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. 

autó

A fiatalabb generáció is fontosnak tartja, hogy a nagy melegben hidratálja magát. A közlekedésben Aigner András is tapasztalja, hogy szükség van a fokozott figyelemre. 

- Ez a nagy hőség nagyon megvisel mindenkit, látszik az utakon is, mindenki stresszel, mindenki megy, siet. Én megpróbálok úgy védekezni, hogy letekerem az ablakokat, ez az egyik védekezésem. Igen fontos az is, hogy hidratáltak legyünk és próbáljunk meg nem kimozdulni az árnyékból - árulta el Aigner András.

Németh Dávid szakoktató fokozottan felhívja a figyelmet arra, a tanulók körébe is, hogy gyúlékony anyagot, tárgyakat távolítsuk el kánikula idején az autóból. Gyerekeket és állatokat pár percre se hagyjuk őrizetlenül az autóban, mivel egészségügyi problémák léphetnek fel. 

- Ebben a nagy melegben fokozottan figyeljünk a folyadékpótlásra, javasolni tudom, hogy elindulás előtt hosszabb utak megkezdése előtt bő folyadékot fogyasszunk, hogy hidratáltak legyünk. Köztudott, hogy ebbe a nagy melegben a reakció idő megnövekszik, kicsit ingerlékenyebbek a vezetők. Legyünk kicsit toleránsabbak a többi közlekedő társunkkal szemben és figyeljünk egymásra, hogy ne történjen közúti közlekedési baleset - tudtuk meg Németh Dávidtól, a Favorit Autósiskola szakoktatójától. 

A rendőrség azt kéri a közlekedőktől, hogy időben induljanak útnak, tartsák be a közlekedési szabályokat, és semmiképpen ne üljenek volán mögé alkoholfogyasztás után. A körültekintő vezetés nemcsak a saját, hanem a többi közlekedő biztonságát is szolgálja a nyári utazások idején.

B.V.

(Fotó: Kanizsa Médiaház)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.