Zárt ülésen tárgyalta a kistérségi társulás a vagyonmegosztás ügyét – egyelőre nincs hivatalos álláspont

facebook megosztás


Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő befolyása is szerepet játszhat abban, hogy a Nagykanizsa Térsége Önkormányzati Társulás nem kívánja szem előtt tartani Nagykanizsa érdekeit a természetbeni vagyonmegosztásban – fogalmazott Fodor Csaba, Nagykanizsa alpolgármestere. A grémium csütörtöki ülésén vendégként vett részt a városvezetés, a témát azonban zárt ülésen tárgyalták, a konkrét döntés egyelőre ismeretlen. 

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Nagykanizsa városvezetése meghívást kapott a Nagykanizsa Térsége Önkormányzati Társulás július 17-i ülésére azzal a céllal, hogy a mintegy másfél éve húzódó vagyonmegosztási vitában előrelépés születhessen. Az ülés alkalmával a város konkrét javaslattal is élt: a Bajza utca 2. szám alatt található ingatlan tekintetében szeretnék tisztázni, hogy az épületegyüttes mely részei illetik meg Nagykanizsát és melyek maradnának a társulás tulajdonában. Az alpolgármester egy korábbi tárgyalásra is utalt, ahol a társulás delegációja vetette fel először azt az ötletet, hogy megvásárolnák Nagykanizsa tulajdoni hányadát. A város képviselete azonban jelezte, hogy Nagykanizsa 75 százalékos tulajdonrésze miatt a város élne inkább a kisebbségi hányad megvásárlásának lehetőségével, amennyiben ilyen szándék valóban felmerül. Az alpolgármester ugyanakkor kijelentette, az álláspont világos: nem eladásról van szó, hanem szociális célú hasznosításról.

– Kértem őket, hogy gondolják át az eddig álláspontjukat. Kértem, hogy ne arra hallgassanak, aki Nagykanizsa ellen játszik. Nyilvánvalóan vannak arra utaló jelek, hogy Cseresnyés Péter azért a befolyása alá akarja ezeket a falvakat, községeket vagy polgármestereket vonni, és őneki az érdeke, mint hírlik, hogy lehetőség szerint Nagykanizsa ne tudja hasznosítani ezt az épületet. Én nem tudom, hogy miért jó ez neki vagy nekik, hogy Nagykanizsával szembe mennek – nyilatkozta Fodor Csaba, Nagykanizsa alpolgármestere. 

Fodor Csaba hozzátette, sajnos ez volt a tapasztalat a Versenyképes Járások támogatási rendszerrel kapcsolatban is, ahol Nagykanizsa jelentős forrástól esett el. A városvezetés az egyeztetésen arra is felhívta a figyelmet, hogy a környező települések lakosai számos városi szolgáltatást vesznek igénybe, így joggal bízhatnának a kistérségi társulás polgármestereinek együttműködésében. 

– Ha tetszik, hanem mi egymásra vagyunk utalva. Nagykanizsa és a környező települések. A környező településekről ide járnak a gyerekek iskolába, talán még óvodába is. Az ő közétkeztetésüket, a különbözetet, amit nem kapunk meg a normatívákból innen-onnan, meg a szülői hozzájárulásokból, azt a városnak kell megfinanszírozni. Tehát Nagykanizsa adófizetői fizetik mondjuk a környező falvakból ide járó óvodásoknak, általános és középiskolásoknak a közétkeztetését is. Hát azt gondolom, hogy szerintem ezt lehetne méltányolni és még sorolhatnám, hogy hol milyen ellátási rendek vannak, ahol a környező települések és Nagykanizsa kapcsolódik. Beleértve az egészségügyi ellátást is, meg még egyéb más ellátásokat is. Tehát én azt hiszem, hogy a nagykanizsaiak így is hozzájárulnak, úgyhogy talán joggal vártam volna vagy vártunk volna el egy kis lojalitást viszont is – tette hozzá Fodor Csaba. 

Az alpolgármester hangsúlyozta, ez az ügy nem csupán egy ingatlanról szól, hanem arról is, hogy a térségi együttműködésben mennyire lehet bízni és mennyiben vannak jelen politikai játszmák egy olyan kérdésben, amely szociális ellátásról, emberekről, rászorulókról és a jövőről szól.

SZ.F. 

(Borítókép: Kanizsa Médiaház)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.