Tizennégy kitüntető címet adtak át az ünnepi közgyűlésen

facebook megosztás

Szakolczay Lajos irodalomtörténész kapott díszpolgári címet pénteken az ünnepi közgyűlésen. A Medgyaszay Házban tartott eseményt a Város Napjához kapcsolódva szervezték meg, ahol összesen tizennégy kitüntetést adtak át. Mások mellett elismerték Csávás Csaba szobrászművész, Miszlai Ákos rendőr alezredes és Szépligeti Ferenc halgazdálkodási koordinátor munkáját.

A zeneiskola néptáncosainak műsora nyitotta meg az eseményt, majd a testvérvárosokból érkezett delegációkat köszöntötték. Horváth Jácint polgármester beszédében Nagykanizsa 780 éves múltját méltatta, de a városért jelenleg tevékenykedő helyiek munkáját is kiemelte. Az ünnepi közgyűlésen megválasztott diákpolgármester, Herczeg Valter is átvehette megbízólevelét. Horváth Jácint hangsúlyozta, valamennyi kitüntetett hozzájárult Kanizsa hírnevének öregbítéséhez.

– Valaki az életművével, például Szakolczay Lajos díszpolgárunk olyan életművet, irodalmi életművet tett le tulajdonképpen az elmúlt évtizedekben. Ő nagykanizsai születésű és országosan kimagasló, Magyarország szempontjából egy nagyon jelentős irodalmi életműve van. Volt olyan, aki a vállalkozásával, azzal, hogy a vállalkozását nagyon sikeresen működtette, azzal tudott hozzájárulni a város gyarapodásához. Volt, aki a közösségi összefogással, például a Netta-Pannonia cégcsoport – mondta el Nagykanizsa polgármestere.

A díszpolgári címet kiérdemlő Szakolczay Lajos nem tudta személyesen átvenni az elismerését. Gondolatait fia, Varga Benedek tolmácsolta, aki az irodalomtörténész Nagykanizsához kötődő írásából olvasott a közönségnek. Mint azt kiemelte, édesapja sok szállal kötődik szülőhelyéhez és a mai napig kanizsainak vallja magát.

– Rengeteg ismerőse, barátja van, de az élet úgy hozta, hogy jelenleg Kismaroson a Dunakanyarban lakik, előtte pedig majdnem ötven évig Pesten dolgozott, mert a tevékenysége, az irodalom, színház, opera, képzőművészet oda kötötte. Ezekről írt kritikát. Körülbelül huszonöt könyve jelent meg. Ezek a munkái jobban a fővárosban voltak végezhetőek, mint Nagykanizsán. De egyébként Nagykanizsáról mindig nagyon szívesen beszél – fogalmazott Varga Benedek.

Az eseményen összesen öt „Nagykanizsa Megyei Jogú Város Címere” kitüntetést adományoztak, köztük Szépligeti Ferencnek, a MOHOSZ halgazdálkodási koordinátorának. Ő a Csónakázó-tó környezetének ökológiai helyreállításában végzett munkájáért vehetett át kitüntetést, stábunknak ugyanakkor hangsúlyozta, ez a díj nemcsak neki, hanem a horgászok teljes közösségének szól.

 – A mi munkánk nagyon összetett. Sokan úgy gondolják, hogy a halőr az a vízparton közlekedik és a horgászati okmányokat ellenőrzi, ami így is van, de emellett számtalan feladatot elvégzünk. A csónakázó-tónak a környezetét, a partmenti növényvilágot mi ápoljuk, mi nyírjuk a füvet, rendezvényeket szervezünk, nagyon sokat. Az utánpótlásneveléstől egészen az országos bajnokságokig, mind a mi feladatunk ennek a lebonyolítása – árulta el Szépligeti Ferenc.

Az eseményen összesen tizennégy kitüntető címet adományozott a közgyűlés. Az ünnepség a Frivolo Cello zenés előadásával zárult, majd állófogadással folytatódott az este.

T.CS.

(Képek: Kanizsa Médiaház)

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.