Egy dupla ígérettel kevesebb? Eladná a DKG egykori telephelyét a MOL
Eladná a DKG egykori telephelyét a MOL. A hirdetés néhány napja jelent meg a legnépszerűbb ingatlanértékesítő weboldalon, a kikiáltási ár mintegy 3 milliárd forint. Erre a területre korábban két fejlesztési ígéret is elhangzott, a vagongyár és Science Park kapcsán kerestük az érintetteket, de választ egyik oldalról sem kaptunk.
Szinte napra pontosan 3 éve, 2022. március 25-én jelentették be, hogy Európa legmodernebb vasútijármű-gyártó üzeme létesül a helyszínen. Az akkori ígéretek szerint, körülbelül 1300-1500 embernek biztosított volna munkát az új beruházás. Az ügyben interjút legutóbb tavaly adott a megyei napilapnak Cseresnyés Péter, akkor azt mondta, 2024 első negyedévében még jöhetnek tárgyalások az ügyben.
A néhány napja megjelent hirdetés szerint csak egyben adná el a MOL az 54 vegyes funkciójú épületet magába foglaló létesítményt. Berta Krisztián szerint ez az eset is igazolja, hogy a vagongyár csak egy nagy ígéret volt Cseresnyés Pétertől.
– Van nekünk egy nagy mesemondónk, aki 2022-ben is az volt, s a választások előtt bejelentette a közel 1500 főt foglalkoztató vagongyárat. S sajnos úgy tűnik, abból nem lesz semmi. Bár sokan egyébként így álltak hozzá, már akkor is, hogy tényleg, ez egy „Nagy álom, nagy lehetőség” volt. S még többen úgy álltak hozzá, hogy még nagyobb ígéret. De, mint tudjuk, bejött a számítása a nagy mesemondónak, sajnos a kanizsaiak rovására – mondta el Berta Krisztián, az ÉVE önkormányzati képviselője.
A terület a MOL tulajdonában van, így a városvezetés nincs döntési helyzetben az eladás kapcsán. Ugyanakkor ahogy Berta Krisztián fogalmazott, minden segítséget megadnak az esetleges tárgyalások során. Így az ő ajtajuk Cseresnyés Péter előtt is nyitva áll.
– Magánterület, magánberuházás. Ők látták úgy, hogy nekik ezt a területet most el kell adni. Ezt tőlük kell megkérdezni, hogy miért, s hogy ennyire nincs-e bérlési igény. Ez is sokat elmond. S valóban, ez az a terület, ahol több projekt is meg lett álmodva. Gyakorlatilag egymásra. Ami finoman szólva is érdekes…de a MOL most erre a döntésre jutott, hogy eladja az ingatlanját. Bízzunk benne, hogy egy olyan befektető fogja megvenni, aki lát benne fantáziát, s valóban munkahelyteremtő-beruházást fog itt létrehozni – árulta el Berta Krisztián.
2020. május 29-én zárt be végleg a DKG, a szebb napokat is megélt gyár egykor 2000 embernek adott munkát. A megszűnés kapcsán forgatott összeállításunkban mind Hajdu György, a cég egykori dolgozója, mind Tornyos Ferenc, egykori vezérigazgató kiemelte: olyan összetartás és olyan vezetői mentalitás jellemezte a DKG-t, ami példaértékű volt az egész országban.
M-B.GY.
(Képek: Kanizsa Médiaház)