Hibrid munkavégzés: boldogabb produktívabb dolgozók, sikeresebb cégek

facebook megosztás

Az elmúlt években a hibrid munkavégzés új normává vált, hiszen a dolgozók megoszthatják a munkaidejüket az otthonuk, a helyi rugalmas munkatér, illetve a vállalati központ között, ami bizonyítottan óriási előnyökkel jár. Az International Workplace Group (IWG) kutatása kimutatta, hogy a hibrid munkavégzés egyik legnagyobb előnye a jobb munka-magánélet egyensúly. Az ilyen munkarendre váltó kollégák 80 százaléka produktívabbnak érzi magát, amit közel felük a csökkenő stresszszintnek és a több szabadidőnek tulajdonít.

Mi okozza a látványos javulást?

A hibrid munkavégzés megszünteti a mindennapi ingázást, hiszen az alkalmazottaknak már nem szükséges heti 5 napon keresztül bejárniuk a munkahelyükre, s így az ingázásra fordított idő felszabadul, melyet családi és baráti programokra, testmozgásra vagy új hobbira lehet fordítani. Ez boldogabbá és egészségesebbé teszi a dolgozókat, akik hosszú távon jobb teljesítményt nyújtanak. A csökkentett ingázás közvetlen következménye a jelentősen alacsonyabb karbonkibocsátás.
Az IWG és az Arup Egyesült Államokban készült kutatása szerint a munkával kapcsolatos emisszió akár 90 százalékkal is csökkenhet a hibrid modell bevezetésével.

A munkáltatók szintén jól járnak. A Global Workplace Analytics szerint egy hibrid munkarendű alkalmazott évi 9 ezer eurós (kb. 3,7 millió forintos) megtakarítást jelenthet a vállalatának, például úgy, hogy nincs szükség hosszú távú irodabérlésre, hiszen van költséghatékonyabb megoldás, amivel ráadásul globális hálózatba kerül.

Hogyan támogatja a Regus a hibrid coworking munkavégzést?

A Regus az IWG hálózatát alkotó, munkavégzési helyeket kínáló globális márkák egyike. „A koncepciónk olyan, mint az Uber vagy a Spotify, csak éppen munkára szabva” – közölte a Forbes kérdésére az IWG. „A Regus segítségével a felhasználók könnyen megtalálhatják a legközelebbi munkateret, ahol privát irodák, co-working helyiségek, kreatív szobák és csúcstechnológiás tárgyalótermek várják őket, melyek az IWG alkalmazáson keresztül egy gombnyomással foglalhatóak.

A tagok 120 országban több mint 4000 munkatérhez és azok magas színvonalú felszereltségéhez (üzleti Wi-Fi, biztonságos IT-infrastruktúra, többféle telekommunikációs szolgáltatás stb.) férnek hozzá.”

A jövő munkahelyi kultúrája

A hibrid munkavégzés amellett, hogy kulcsszerepet játszik a sokszínűség és befogadás előmozdításában – hiszen helyfüggetlenséget ad például az idősebb munkavállalóknak, miközben növeli a nők és a kisebbségek esélyegyenlőségét –, kiválóan alkalmas közösségépítésre is. A Regus helyszíneinek networking eseményei, valamint a közösségi terekben végzett közös munka innovációra inspirálja a résztvevőket. Itt minden cég mérettől és típustól függetlenül találkozhat, azaz egy Fortune 500 vállalat alkalmazottja és egy start-up alapítója is kapcsolatba kerülhet, hogy megossza egymással a tapasztalatait és ötleteit.

Magyarországon már jelentős fejlődés tapasztalható ezen a téren, így az IWG legalább hét új úhelyszínt nyit 2025 első negyedévében Budapesten, Debrecenben és Miskolcon, hogy tovább bővítse a meglévő 20 központból álló hálózatát. Céljuk, hogy a hibrid munkavégzési megoldásokat mindenkivel megismertessék és megszerettessék egész Magyarországon. 

forbes.hu

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.