Munkahelyi problémák: négy döntő ok, amikor könyörtelenül váltani kell

facebook megosztás

Állást keresni mindig érdemes, mindig legyünk nyitottak az új lehetőségek iránt, akkor is ha éppen jól mennek a dolgok. De ha a munkahelyi problémák már elérik azt a szintet, hogy folyamatosan stresszben él a munkavállaló, semmiféle sikerélménye nincsen, akkor meg kell hozni a döntést, és váltani kell.

Munkahelyet váltani nem könnyű, sok szorongással járhat, mindig érdemes alaposan megfontolni, és körültekintően mérlegelni. De vannak intő jelek és elviselhetetlen munkahelyi problémák, amikor már nem lehet halogatni a váltást, és ki kell lépni az álláskeresők piacára. Vegyük sorra!

m

Mérgező környezet

Mérgező környezetnek azt nevezik a szakemberek, ahol a munkavállalók verbális vagy szexuális zaklatásnak, rossz bánásmódnak vannak kitéve - írja a Psychology Today. Ez már önmagában elegendő ok arra, hogy fontolóra vegye a felmondást. Ha a vezető túlzottan kontrollálja az alkalmazottakat, semmiféle önállóságot és a kreativitást nem enged, az kikezdi a munkavállaló önállóságát és önbecsülését. Ha folyamatosan igazságtalan a bánásmód, egyes alkalmazottak kivételeket, megkülönböztető bánásmódot élveznek, az tönkreteszi a légkört. A kiabálás, megalázás, fenyegetés vagy a munkavállalók érzelmi manipulálása az egyik legfontosabb vörös zászló, és azt üzeni, innen mielőbb le kell lépni. 

Zsákutcába jutott a pozíciója

Amikor nincs lehetőség előléptetésre vagy „feljebb lépésre” a szervezetben, itt az ideje, hogy újragondolja a helyzetet. A hűség és a lojalitás néha félrevezető, sok lehetőséget elszalaszt, aki mindig csak vár. Ha láthatóan befagyott a karrierje, de tele van ambícióval, ötlettel, szeretne többet keresni, jobb körülmények között dolgozni, akkor nincs mire várni, el kell kezdeni keresgélni. 
A személyes fejlődést nem támogatják
Ha úgy érzi, hogy jelenlegi pozíciójában stagnál, mert a munka túl könnyű vagy túl alacsony szintű, de nagyobb ambíciói vannak, akkor ideje elkezdeni olyan pozíciót keresni, amely lehetővé teszi a növekedést és a fejlődést. A legtöbb vállalat új készségek elsajátítására ösztönzi alkalmazottait, sok helyen támogatják a munka melletti tanulmányokat, mert felismerik a magasabban képzett munkavállalók értékét.

Hogyan készüljön fel a váltásra?

  • Készítse elő: frissítse az önéletrajzát és a LinkedIn-profilját.
  • Keresse az új lehetőségeket: aktívan vadássza a megfelelő pozíciókat.
  • Biztosítsa a hátteret: gondoskodjon róla, hogy legyen elegendő megtakarítása, ha az új munkahely keresése hosszabb időt venne igénybe.
  • Távozzon elegánsan: ha felmondasz, próbáljon meg jó kapcsolatban maradni a kollégákkal és a vezetőséggel.

Mindig a komfortzónában

Ha már túlságosan elkényelmesedett és félkézzel, rutinból megy minden munkafolyama, az  figyelmeztető jel lehet. Ilyenkor érdemes átgondolni a helyzetet, feltenni a kérdést, hogy csak azért marad a munkahelyén, mert ez sokkal könnyebb, mint valami újat kipróbálni. Úgy érzi, inkább a biztos unalom, mert a keresgélés, interjúzás ijesztő. A szakértők szerint ezek mind annak a jelei, hogy ideje továbblépni.

Kockázat nélkül nincs siker

Nyilvánvaló kockázatokkal jár, ha kilép a munkaerőpiacon, de kockázat nélkül nincs nyereség sem. A félelmek és a túlzott biztonsági játék sokakat visszatart attól, hogy változtassanak. A legsikeresebb karriertörténetekben van egy közös pont, a sikeres emberek többször változtattak munkahelyet, de mindig jobb pozícióba kerültek. Aki hisz a képességeiben, a tehetségében, és megvan a szükséges motivációja és munkamorálja, azokat tárt karokkal várják a munkáltatók.

vg.hu

Minden jog fenntartva! © KANIZSA MÉDIAHÁZ Nonprofit Kft.