A szépségiparra is rányomja a bélyegét a válság
A szalonok életben maradásához elengedhetetlen lesz, hogy januárban emeljenek az áraikon a szolgáltatók. A megkérdezett kanizsai kozmetikus és fodrász még nem tapasztalt jelentős visszaesést a forgalmában, de az alapanyagárak emelkedése ezt a szférát is érzékenyen érinti, a fodrászoknál nem ritka az 50 százalékos drágulás sem.
Egyre általánosabb vélemény a szépségiparban, hogy a legtöbb üzlet csak úgy maradhat fent, ha valamilyen pluszszolgáltatással bővíti a tevékenységi körét. Pintér Violetta 6 éve foglalkozik kozmetikai, illetve pár éve az orvosi tetoválással. Az árain egyelőre nem változtatott, de 2023-tól emelni fog, mivel jelentősen többe kerülnek a felhasznált termékei, mint néhány hónapja.
– Én ingázok Magyarország és Portugália között, egyelőre még nem érzem, hogy olyan nagy lenne a válság itthon. Viszont Portugáliában úgy érzem, hogy sokkal nagyobb az igény erre a szolgáltatásra – árulta el Pintér Violetta orvosi és kozmetikai tetováló.
Gyenese Gabriella már évtizedek óta van a fodrász szakmában, a vendégköre nem csökkent, viszont neki is szükséges árakat emelni, hogy fent tudja tartani a szalont.
– Mint mindenkit, minket is érint. Egy pozitív van, hogy nem érezzük, hogy kevesebb lenne a vendég. Beszéltem néhány kollegával, és szerencsére jönnek az emberek, lehet, hogy megpróbálnak ritkábban jönni, de jönnek és van igényük arra, hogy továbbra is vegyék igénybe ezeket a szolgáltatásokat. Viszont mi nagyon megérezzük ezt az inflációt. Tavalyhoz képest, az anyagköltség 50 százalékkal növekedett és a rezsi sokszorosára emelkedett – fogalmazott Gyenese Gabriella mesterfodrász.
A mesterfodrász úgy szeretné ezt a helyzetet átvészelni, hogy az árak emelkedése mellett egy olyan magas minőségi színvonalat biztosít, ami kompenzálja a költségeket, egy vagy akár több pluszszolgáltatással.
K.B.V.
(Borítókép: Kanizsa TV)